Új stílusban
Martin Bartenstein, megreformálná az Unió és Oroszország partneri viszonyát az energiaügyekben - jelent meg az Unió osztrák elnökségének hírrovatában. Az osztrák gazdasági miniszter a múlt csütörtöki moszkvai G8-találkozón arról beszélt, hogy Oroszországnak meg kellene nyitni energiapiacát a külföldi befektetők előtt, hiszen az uniós tagországok is lehetővé teszik a Gazprom számára az európai piacokon való terjeszkedést. A politikus azt is megemlítette, hogy az oroszoknak fejlődniük kell energiagazdálkodásukban, tekintettel arra, hogy olyan országok, mint például Ausztria tízszer akkor a hatékonyságot is elérnek ezen a területen, mint keleti partnerük.
Félnek és dühösek
Csütörtök óta hevesen tiltakoznak a francia fiatalok az első munkavállalásról szóló törvénytervezet ellen, amely lehetőséget ad a munkaadóknak arra, hogy indoklás nélkül elbocsáthassák azokat a 26 éven aluli munkavállalókat, akik korábban nem dolgoztak. A szakszervezetek egy napos sztrájkot helyeztek tegnap kilátásba, amennyiben Dominique de Villepin francia miniszterelnök nem utasítja el a kifogásolt törvénytervezetet.
Tizenhat egyetem fejezte ki tiltakozását a munkatörvény reformját illetően, azonban a kormányfő továbbra sem módosította álláspontját a kérdésben - írja a Yahoo News.
Vallatáson a Google
Az Egyesült Államok Szövetségi Bírósága kötelezte a Google-t, hogy működjön együtt az amerikai kormánnyal az internetes pornográfia terjedésének megakadályozásában - írja a BBC News. A Google segítségével, a kormány többek között 50 ezer honlap internetes elérhetőségéhez jutott így hozzá. A Bíróság ugyanakkor elutasította a felperes azon kérését, hogy a kereső óriás rendelkezésére bocsássa a kormány által listán meghatározott személyek internetes keresési információt. A Google jogászai megnyugtatónak értékelték a Bíróság döntését, amely szerintük továbbra is védi az emberek magánszféráját.