Ezúttal nem ugrott nagyot a kriptodémon

Júniusban jelentős mértékben, 11,4 százalékkal esett a kriptopiac kapitalizációja.

A DeFi teljes zárolt értéke (TVL) 8,7 százalékkal csökkent, az NFT-piac lejtmenete tovább folytatódott és a teljes kereskedelmi volumene, 26,2 százalékos hónapon belüli visszaesést követően, 46 millió dollárnál állt meg júniusban. A Binance Research közreadta legfrissebb kriptopiaci elemzését.

Jól indult a június, a hónapra mégis rányomta a bélyegét egy jelentős eladási hullám és több felszámolási eljárás. A júliusra kitűzött, Mt. Gox ügyhöz kapcsolódó visszafizetések 140 000 BTC-re rúgnak: az amerikai és a német kormány már meg is kezdte nagymennyiségű BTC eladását a központosított tőzsdéken, ami hozzájárult a negatív piaci hangulathoz. Ezt némiképp ellensúlyozta, hogy a VanEck és az ARK 21Shares vagyonkezelők benyújtották a kérelmüket Solana ETF-ek Egyesült Államokban történő megalapítására, ami némi optimizmust hozott az egyébként kihívásokkal terhes kriptopiacra.

Merre tartottak ezúttal a kriptodevizák?
Merre tartottak ezúttal a kriptodevizák?
Fotó: Pixabay

Miközben az egész piacon eladási hullám lett úrrá, a 10 legfontosabb érmék többsége negatívban zárta a hónapot. A TON volt az egyetlen jelentős szereplő, amely a piaci átlagon felül teljesített és eddigi legjobb eredményét, 17,5 százalékos erősödést ért el, így 8,24 dollár lett az ára júniusban. A TON TVL-je a DeFi-n 700 millió dollárra nőtt, ami főképp a „The Open League” elnevezésű vásárlásösztönző programnak volt köszönhető, ami a TON felhasználókat, csapatokat és kereskedőket célozta.

A BNB 18,8 százalékkal zsugorodott és ugyancsak veszteséggel zárt. Az XRP áringadozások után végül 9 százalékkal esett. A BTC egy hónapon belül 10,9 százalékos csökkenést szenvedett el, amelynek hátterében elsősorban az Mt.Gox-szal kapcsolatos bejelentés állt. Az ETH kereken 10 százalékkal ért kevesebbet júniusban, mint egy hónappal korábban, annak ellenére, hogy az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletének (SEC) Consensyst és az Ethereum 2.0-t érintő vizsgálatáról kedvező hírek érkeztek, és az Ethereum ETF jóváhagyása is rendben megtörtént. A hónap folyamán a SEC egy újabb pert is elindított a Consensys MetaMask-ja és staking platformjai, a Lido és a Rocket Pool ellen. Az ADA és a SOL 14, illetve 16,2 százalékkal gyengült egy hónapon belül. Június végére azonban a SOL erősödni kezdett, ami a VanEck és az ARK 21Shares vagyonkezelők Egyesült Államokban történt első Solana ETF-bevezetéseinek tulajdonítható. Az AVAX jelentősen, 23 százalékkal maradt el előző havi árfolyamától, míg a SHIB és a DOGE 27,7, illetve 34,8 százalékkal estek. A mémcoinok különösen megszenvedték a piaci lejtmenetet, ezek átlagon alul teljesítettek.

Véleményvezér

Bújtatott adókkal emeli a kormány az árakat

Bújtatott adókkal emeli a kormány az árakat 

A magyar állam inflációt generál.
Kukorica nagyhatalomból hátul kullogók lettünk

Kukorica nagyhatalomból hátul kullogók lettünk 

Nagyon döcög a magyar agrárágazat.
Magyar Péter kérdőre vonta Orbán Viktort 

Magyar Péter kérdőre vonta Orbán Viktort  

A miniszterelnök eltűnt.
25-30 százalékkal drágul az alma

25-30 százalékkal drágul az alma 

Nem sok jót várhatunk az idén mezőgazdaságunktól.
Szemet vetett a kormány a nyugdíjcélú megtakarításokra, óriási károkat okozna a lépés

Szemet vetett a kormány a nyugdíjcélú megtakarításokra, óriási károkat okozna a lépés  

A Nyugdíjas Parlament úgy látja, a tervezett lépés nagymértékben elbizonytalanítja a megtakarítókat.
Magyar Péter a kórházak állapotának bemutatása után újabb területekre merészkedik

Magyar Péter a kórházak állapotának bemutatása után újabb területekre merészkedik  

A Tisza Párt elnöke az oktatás és a szociális szféra fel fordul. 

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo