Esnek az árak a kriptopiacon

Jelentősen, 13,1 százalékkal esett vissza a kriptopiac teljes kapitalizációja augusztusban, elsősorban az Egyesült Államokból érkező kedvezőtlen foglalkoztatottsági adatok miatt – áll a Binance Research legfrissebb kriptopiaci körképében. A trend azonban megfordulhat a Fed szeptemberi kamatdöntő ülése után. Az Ethereum Layer-1 gázdíjak a mélyponton vannak, a stabilcoinok viszont szárnyalnak és egyre nagyobb teret nyernek a hagyományos pénzpiacokon is.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

2024 augusztusában a kriptopiac teljes kapitalizációja 13,1 százalékkal esett vissza, amit elsősorban makrogazdasági folyamatok magyaráznak, derül ki a Binance Research legújabb, augusztus hónapot vizsgáló jelentéséből.

A vártnál kedvezőtlenebb adatok láttak napvilágot az amerikai munkanélküliségről, a japán jegybank pedig jelentősen megemelte az irányadó kamatot, amely a világ összes tőzsdéjén, de leginkább Ázsiában éreztette a hatását. A kriptopiacon, egyik napról a másikra több mint 819 millió dollárnyi pozíciót kellett zárni, vagyis a kereskedők összességében ekkora veszteséget szenvedtek el az adott pozíción, ami az állományaik automatikus eladásához vezetett. Ilyen mértékű likvidáció 2024 áprilisa óta nem történt.

Az amerikai alapkamat mozgatja a kriptopiacot
Az amerikai alapkamat mozgatja a kriptopiacot
Fotó: Depositphotos

A hirtelen áresés („flash crash) ellenére a piac az élénkülés jeleit mutatta, amikor Jerome Powell, az amerikai jegybank elnöke egy esetleges szeptemberi kamatcsökkentésre tett utalást, és az Egyesült Államok Gazdasági Elemző Központja (U.S. Bureau of Economic Analysis) a második negyedévi GDP növekedést 3 százalékra módosította, ami így a vártnál magasabb lett.

Az amerikai alapkamat 2001 óta nem látott magasságban van, miután 2022 márciusa és 2023 júliusa között folyamatosan emelkedett. A legutóbbi nyolc kamatdöntő ülésen a Fed a kamatlábat változatlanul hagyta, ám most minden jel arra mutat, hogy a következő, szeptember 17-18-i ülésen kamatcsökkentésre kerül sor. A Fed mindig az amerikai gazdaság aktuális állapotának függvényében módosítja a szövetségi alapkamatláb célkamatlábát. Erre azért van szükség, hogy egyfelől az árak ne emelkedjenek tovább (azaz nem szabaduljon el az infláció), másfelől azért, hogy növeljék a foglalkoztatottságot. Most, hogy az amerikai infláció jelentősen csökkent a korábbi csúcsokhoz képest, és gyorsan közelít a 2 százalékos célhoz, a Fed figyelme a munkanélküliségre helyeződött át. A célkamatláb – azaz a hitel árának – csökkentésével friss pénz áramlik majd az amerikai gazdaságba, elegendő forrást biztosítva a vállalkozásoknak ahhoz, hogy új munkaerőt vegyenek fel, ami pedig vélhetően javítani fogja a foglalkoztatási adatokat.

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo