Az Egyesült Államok régóta szállít Szaúd-Arábiába fegyvereket. 2017-ben Trump körülbelül 110 milliárd dolláros eladást javasolt a királyságnak.
2018-ig mindössze 14,5 milliárd dolláros eladást kezdeményeztek, mert a Kongresszus megkérdőjelezte az ügyleteket Dzsamál Khasogdzsi szaúdi újságíró meggyilkolása miatt.
2021-ben Biden idején a Kongresszus betiltotta a támadófegyverek Szaúd-Arábiának való értékesítését a Khashoggi-gyilkosság miatt, és hogy nyomást gyakoroljon a királyságra a súlyos polgári áldozatokat okozó jemeni háború leállítása érdekében.
A Biden-kormány 2022-ben kezdte enyhíteni álláspontját Szaúd-Arábiával kapcsolatban, miután Oroszország Ukrajna elleni inváziója hatással volt a globális olajellátásra. A támadófegyverek értékesítésének tilalmát 2024-ben feloldották, mivel Washington szorosabban együttműködött Rijáddal a Hamász október 7-i támadása után a gázai terv kidolgozásában.
Az Egyesült Államok garantálja, hogy közeli szövetségese, Izrael fejlettebb amerikai fegyvereket kap, mint az arab államok. Izrael immár kilenc éve birtokolja az F-35-ösöket, amelyekből több századot is építettek.