A társadalom alapvetően negatív véleményen van a háziorvosi rendszer jelenlegi működéséről Magyarországon (41 százalék), míg csak 19 százalék vélekedik pozitívan erről, noha a kormánypárti szavazók hajlamosabba krózsaszínben látni a helyzetet (az ő körükben pont fordítottak a fenti arányok). A legkritikusabbak a Tisza-párt szavazói, ebben a csoportban 60 százaléknak van negatív és csak 13 százaléknak pozitív véleménye a rendszer működéséről. A pártnélküliek is egyértelműen pesszimista irányba húznak: 44 százalékuk inkább negatívan és 10 százalék pozitívan értékeli a rendszer működését (a 100-ból hiányzó százalékok az egyes csoportokon belül semleges álláspontra helyezkedtek).
A fent bemutatott pesszimizmus tükrében talán meglepő, hogy a személyesen az emberek kifejezetten elégedettek a háziorvosukkal. A teljes népesség 56 százaléka van a saját háziorvosával inkább, vagy teljes mértékben megelégedve és csak 17 százalékának van róla negatív véleménye. Ebben a kérdésben nincs is jelentős különbség a különböző pártok szavazói között, a háziorvosunk személyes megítélését tehát kevéssé árnyékolja be a pártpolitika.
Ugyanezen a területen igyekeztünk mélyebbre ásni, hogy pontosabb képet kapjunk a magyar társadalom percepciójáról a háziorvosukkal kapcsolatban. Különböző aspektusokra bontva a háziorvosok megítélését talán még inkább meglepő eredmények születtek. A társadalom 70 százaléka szerint a háziorvosa kompetens és kulturáltan, empátiával áll hozzá, 66 százalék szerint jó körülmények között dolgozik, 65 százalék szerint jó fizikai és mentális állapotnak örvend, 56 százalék szerint elérhető és „csak” 39 százalék szerint fáradt és túlterhelt. Az orvostársadalom elöregedéséről szóló adatok kapcsán a háziorvosuk korára is rákérdeztünk és a válaszadók csak 41 százaléka tartja a háziorvosát idősnek.