Gyógyszerpiaci fellendülés az oroszoknál
Szárnyal az orosz gazdaság, és ebben egyre kisebb - bár továbbra is meghatározó - szerepet játszik az olajüzlet - írja a Népszabadság. Közben a magyar és nemzetközi gyógyszergyártó cégek vigyázó szemeiket egyre inkább Moszkvára vetik. Miközben az oroszok elkölthető jövedelme tavaly átlagosan 8,7 százalékkal nőtt reálértékben - messze gyorsabban az európai vagy az amerikai átlagnál -, az orosz gyógyszerpiac cirka 35 százalékkal 9 milliárd dollárra bővült.
Eldőlhet az iparűzési adó sorsa
Kiemelt fontosságú lesz a holnapi nap a helyi iparűzési adó szempontjából. Ennek oka, hogy Luxembourgban ítéletet hoz az Európai Bíróság (EB) a magyarországi adónemmel nagy hasonlóságot mutató olasz teher, az irap ügyében.
Mint ismert, az olasz ügy tétje, hogy a bírák hozzáadottérték-alapú, forgalmi típusú adónak minősítik-e az irap-ot. Igy a szóban forgó teher ellentétessé válhatna a közösségi joggal - derül ki a Világgazdaságból.
Fejlesztéspolitika a fenntarthatóság jegyében
A turizmusra, az iskolákra, a három számjegyű utakra és a helyi közintézményekre költheti majd el egyebek között a hét hazai régió a jövő évtől a hozzá kerülő több mint ezermilliárd forintnyi uniós támogatást. A Magyar Hírlap információi szerint, azonban csak a fenntartható intézményeknek jut a pénzből. Nem lenne jó felhasználása az uniós pénzeknek, ha néhány fős apró iskolák felújítására menne el a pénz - mondta Bajnai Gordon, fejlesztéspolitikai kormánybiztos.
Verseny a földgáztárolókért
Legkésőbb hétfő délelőtt be kell nyújtania a pályázatát a hazai stratégiai fölgáztároló létesítésére jelentkező Mol Nyrt.-nek, illetve vetélytársának, az E.ON Földgáz Storage Zrt -nek a versenyt kiíró MSZKSZ Biztonsági Földgáztároló Zrt.-hez, hogy ne késsék le a beadási határidőt. Ez a két cég maradt ugyanis versenyben a hazai biztonsági gáztartalékok tárolóhelyének a kialakítására meghirdetett tender első fordulója után - olvasható a Népszavában.