A "Mennyit is ér a ferihegyi repülőtér valójában?" kérdések után a pártok ma már inkább a befoly priovatizációs bevétel felhasználásáról beszélnek. A Fidesz elnöke, Orbán Viktor egyenesen konzultációt javasol a 464,5 milliárd forint elköltéséről, hiszen a konzultáció "az egyetlen garancia arra, hogy - szemben a korábbi privatizációs bevételekkel - ez az összeg nem folyik el, nem tűnik el kézen-közön".
Éppen 10 éve, a magyarországi privatizáció legnagyobb bevételét hozó energetikai szektor magánosításakor is komoly vita alakult ki arról, hogy mire költse az ország a mai áron több, mint 900 milliárd forintot. Akkor az államadósság csökkentését javasló pénzügyminisztériumi álláspont győzött, szemben a - kormánypárti képviselők által is támogatott - infrastrukturális és más beruházások finnaszírozási ötletével.
Államadóság
A kormányzat jelenlegi tervei is hasonlóak: a 464,5 milliárd forintos privatizációs bevételből 404,8 milliárd forintot az államadósság csökkentésére fordít a kormány, a fennmaradó 60 milliárd az ÁPV Rt.-hez kerül - közölte Katona Tamás, a Pénzügyminisztérium közigazgatási államtitkára.
Egészségügy
A Fidesz Egészségügyi Egyeztető Fórumának ülésén részt vett Orbán Viktor, a Fidesz elnöke és Cser Ágnes, az Egészségügyben és a szociális ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (EDDSZ) vezetője is. Cser Ágnes azt mondta, hogy EDDSZ országos vezetése egyhangú döntéssel kezdeményezi, hogy a Budapest Airport Rt. privatizációjából befolyt összeg a kerüljön a Nemzeti Egészségügyi Fejlesztési Alapba.
KKV-k
Az MDF álláspontja továbbra is az, hogy a privatizációs bevétel egy részét a hazai kis- és középvállalkozások fejlesztésére, és rajtuk keresztül munkahelyteremtésre, gazdaságélénkítésre kell fordítani. A privatizációs bevételt úgy kell elkölteni, hogy tekintettel legyünk a jövőre. Vagyis a bevételt "be kell fektetnie" a Kormánynak. Ha a magyar kkv-k támogatására fordítjuk a privatizációs bevételt, azzal új munkahelyeket teremtünk és segítjük a gazdaság növekedését. Középtávon pedig a költségvetés közvetve és közvetlenül is több bevételre számíthat a prosperáló vállalkozások adóin és járulékain keresztül.