A gazdasági válságból történő kilábaláshoz elengedhetetlen a nagy elosztórendszerek tényleges reformja, ahogy az Szlovákiában is megtörtént - mondta az elnök a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara gazdasági évnyitóján. Ha következetesen és szakmailag átgondoltan hajtják végre a reformokat, egy-két év alatt rendbe lehet tenni egy országot, s mint a szlovák példa mutatja, a gazdaság utána tartós növekedési pályára áll - hangsúlyozta.
Magyarországon ma többen élnek az államtól kapott pénzből, mint ahányan bérből vagy vállalkozásuk jövedelméből, ennek ellenére hazánkban a világgazdasági válságra adott egyik válasz a nyugdíjba menetel megkönnyítése - fogalmazott Parragh László, aki felhívta a figyelmet arra, hogy a munkaerőpiacról így kikerült embereket később már nem lehet visszacsábítani. A kamarai elnök szerint az oktatási rendszer átalakítására is szükség lenne a szakképzéstől egészen az egyetemekig, ahogy reformra szorul az egészségügyi rendszer is.
Parragh László úgy véli, érdemi párbeszédre van szükség a gazdasági élet és a politikai élet szereplői között, s nemcsak akkor, "amikor oda kell állni és támogatni kell az intézkedéseket".
A gazdasági kilábalás forrásai között az elnök számba vette az uniós támogatásokat - amelyeket véleménye szerint "presztízsberuházások" helyett valós gazdaságélénkítésre kellene fordítani - a feketegazdaság kifehérítéséből származó bevételeket, a korrupció visszaszorítását, a szociális juttatások feltételhez kötését, valamint a gazdaságpolitika hitelességének visszaállítását.