„Több példa is van arra, hogy a bérlők végül meg is vásárolták az adott autót, vagyis a bérbeadás az eladási folyamatot is meggyorsíthatja" – tette hozzá.
Szabó Lajos szerint a márkaszervizeknél tapasztalható megnövekedett várakozási idő, az emelkedő szervizköltségek, a folyamatosan növekvő alkatrészárak, a csereautók hiánya is a bérlés felé tereli a sofőröket.
Mennyit lehet keresni az autó bérbeadásával?
Az autó bérbeadásából származó bevétel jelentősen függ a kocsi típusától, állapotától, korától, felszereltségétől. Egy átlagos autó napi bérleti díja 8000 és 20 000 forint között mozoghat, de a nagyobb, speciálisabb járművekért, például egy SUV-ért, Tesláért vagy lakóautóért ennek a többszöröse is elkérhető. A konstrukcióval akár már egy év alatt visszajöhet egy hárommilliós jármű ára.
„Mielőtt valaki belevág a bérbeadásba, könnyen kiszámolhatja, hogy milyen extra jövedelemre tud szert tenni, erre egy bérbeadási kalkulátor is rendelkezésre áll. Ráadásul a bérbeadás adózási szempontból is előnyös, különösen, ha csak rövidebb időszakokra adjuk ki az autót. Ebben az esetben a bérbeadás még nem minősül üzletszerű tevékenységnek. Ha azonban a jó tapasztalatok alapján már rendszeres kiadásról van szó, mindenképpen érdemes könyvelővel konzultálni a legoptimálisabb adózási lehetőségekről, ehhez egy részletes segédletet adunk" – hangsúlyozta a RentBen alapítója.