Egy-két hét alatt is találsz albérletet, ha szemfüles vagy

Három havi bérleti díjjal a zsebünkben akár egy-két héten belül megtalálhatjuk a számunkra legtökéletesebb albérletet, ha elég gyorsak és szemfülesek vagyunk. Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa szerint ennek ellenére érdemes hónapokkal hamarabb elkezdeni a keresgélést és aláírni a szerződést, mert ha szorítja a határidő, akkor a bérlő kénytelen lesz mélyebben a zsebébe nyúlni.

A mai budapesti albérletárak mellett nagyon fájó tud lenni, ha valaki lemarad egy jutányosnak tűnő lehetőségről, mert könnyen előfordulhat, hogy hosszú ideig kell várnia a következő kiemelkedő ajánlatra. Gadanecz Zoltán szerint szemfülesnek kell lenni, az összes létező weboldalra és ingatlanos céghez be kell jelentkezni, és három havi bérleti díjnak is a zsebünkben kell lenni, ha igazán hatékonyan akarunk keresni.

„Azonnal reagálni kell minden egyes telefonhívásra vagy felkerült új hirdetésre. A gyorsaság a kulcs és a szimpátia, ezek döntik el sikerrel pályázik-e valaki egy jó lakásra. A tulajdonossal nyilván találkozunk, akinek azt kell látnia, hogy megbízható anyagi körülmények között élő bérlővel fog szerződést kötni, aki remélhetőleg hosszú távon ki tudja fizetni a bérleti díjat és nem lesz vele problémája” – mondta a szakértő.

Szót ejtett arról is, hogy a bérlők általában a munkába állás, iskolakezdés miatt határidőhöz vannak kötve, s minél szorítóbb a határidő, annál többet kénytelenek kifizetni. „Aki időben nekiáll a keresgélésnek, akár egy-két hónappal a beköltözés előtt is meg tudja kötni a szerződést. Mindenki jobban jár azzal, ha gyors döntéseket hoz, és rögtön ráugrik egy kínálkozó lehetőségre, minthogy az utolsó pillanatra hagyja a választást, amikor már kompromisszumokat kell kötnie” – tette hozzá.

A GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa szerint a főbérlők sok esetben próbálnak a piaccal lépést tartani és árat emelni a meglévő bérlőknél, de ez ritkán szokott jól elsülni. A bérlők érzelmi kérdést csinálnak az áremelésből, és inkább tovább költöznek.

„Ritka az a bérlő, aki egy áremelést szó nélkül elfogad, ha a tulajdonos kizárólag a piaci árak növekedésére hivatkozik. A főbérlőknek arra kell felkészülniük, hogy ha több pénzt kérnek, akkor rövid időn belül elköltöznek a bérlők és nekik újakat kell találniuk a helyükre” – zárta szavait Gadanecz Zoltán.

Mi éri meg jobban? Albérlet vagy saját lakás?
Az ingatlanok vételára 2018 második negyedévében 10,4 százalékkal növekedett az Eurostat legújabb statisztikái szerint. 2017-ben a KSH adatai azt mutatták, hogy az ingatlanvásárlások 48 százaléka során vett fel hitelt a lakosság. Ez az arány 2018-as évben valószínűsíthetően nőni fog. Kérdés, hogy pénzügyi szempontból megéri-e saját lakást venni, vagy jobban járunk, ha bérlünk inkább. Erről Szendrei Ádám pénzügyi tanácsadót kérdeztük meg.

Véleményvezér

Kísértetszállodát talált Hadházy Ákos

Kísértetszállodát talált Hadházy Ákos 

Különös pénzosztások az idegenforgalmi beruházások körül.
A korrupció rontja a boldogságindexet

A korrupció rontja a boldogságindexet 

Ötvenhatodik helyen a magyarok.
Hadházy Ákos újabb fél méter magas kilátót talált 217 millió forintért

Hadházy Ákos újabb fél méter magas kilátót talált 217 millió forintért 

Lombkoronasétány helyett ezúttal nádkoronasétány épült.
Száguldhatna a forint, ha Orbán Viktor kiegyezne az unióval

Száguldhatna a forint, ha Orbán Viktor kiegyezne az unióval 

A jogállamiság helyreállítása sok pénzt hozna.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo