A Minisztérium ezzel az évente meghirdetésre kerülő pályázattal igyekszik bemutatni azokat a jó példákat, melyekkel a díjazott cégek a vállalati alkalmazottakat próbálják segíteni a munka és a családi élet összehangolásában.
A pályázat résztvevői tevékenységük és méretük alapján is sokfélék voltak: jelentkeztek néhány fős kisvállalkozások és 2600 főt foglalkoztató nagyvállalat is, a költségvetési szervezetek között pedig egészségügyi- és gyermekintézmények, polgármesteri hivatalok, rendvédelmi szervek és közigazgatási hivatal is.
Cím: Hacona Csomagolástechnológia Kft., Budapest
Oklevél: M.E.Trial Masters Kft., Budapest
II. Kategória -Középvállalatok
Cím: GfK Hungária Piackutató Kft., Budapest
Oklevél: Lukács & Tamás Autókereskedelmi és Szolgáltató Kft., Vác
Oklevél: Pata József Gépipari Kft., Fajsz
III. Kategória -Nagyvállalatok
Cím: Alcoa-Köfém Kft., Székesfehérvár
Cím: Masterfoods Magyarország Gyártó Kft., Csongrád-Bokros
Oklevél: dm-drogerie markt Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., Törökbálint
Oklevél: Észak-zalai Víz- és Csatornamű ZRt., Zalaegerszeg
IV. Kategória - Költségvetési szervek
Cím: Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság, Pécs
Cím: Heves Megyei Önkormányzat Markhot Ferenc Kórház - Rendelőintézet, Eger
Oklevél: Egyesített Bölcsődei Intézmény, Szombathely
További szempont volt a válogatásnál, hogy milyen módon oldják meg a cégek a szakmai továbbképzéseket. A tárca szerint a családbarát szemlélet ebben a tekintetben azt jelenti, hogy a családos munkavállalónak nem kell elszakadnia családjától, mert munkaidőben történik a képzés, vagy munkaidőn kívül szervezik, de családi programokkal van összekötve.
A munkakörülmények javítása kapcsán a pályázatok elbírálói azt tapasztalták, hogy számos cég rendelkezik egészség-megőrzési stratégiával, s néhány vállalat az egészséges munkahely megteremtésében és a foglalkozás-egészségügy magas szinten való alkalmazásában példamutató munkát végez.A tárca szerint a program azt bizonyítja, hogy a családbarát intézkedések bevezetése része lehet a szervezet fejlesztésének, a versenyképesség megtartásának és növelésének. A beérkezett pályázatok alapján a díj meghirdetői azt tapasztalták, hogy bár egyre több munkáltató kezd családbarát intézkedések bevezetésébe, de még mindig kevés a családi szempontokat is figyelembe vevő cégek száma.
Ebben az évben a Minisztérium egy új pályázattal is segíti a munka és a magánélet összeegyeztetését. A Humánerőforrás-fejlesztési Operatív Program keretében meghirdetett, "a családi élet és a munkahelyi kötelezettségek összehangolásának elősegítése" című program célja, hogy szakértői tanácsadással, szolgáltatások nyújtásával segítse a vállalkozások, költségvetési intézmények és non-profit szervezetek számára a családbarát intézkedések bevezetését. A nyertes pályázó nem részesül közvetlen pénzbeli támogatásban, hanem jogosulttá válik az előzetesen kiválasztott szakértő tanácsadók szolgáltatásainak igénybevételére. A pályázóknak vállalniuk kell a tanácsadókkal való együttműködéshez szükséges humánerőforrás biztosítását, a kialakított intézkedések bevezetését.