Tíz százalékos hiányt becsül az IMF
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) szerint az idén a tíz százalékot is elérheti a költségvetés deficitje a GDP arányában, de az egyébként üdvözölt kormányintézkedések ismeretének hiányára hivatkozva e számot csak becslésnek tartja. Veres János pénzügyminiszter köszönte az ajánlásokat, de a prognózist megkérdőjelezte, mondván, a részleteket az új kormány jelenti be.
Az IMF az alapokmányának negyedik cikkelye szerint évente áttekinti a gazdaság helyzetét, ajánlásokat fogalmaz meg, amelyek nem kötelező érvényűek - derül ki a Népszabadságból.
Csütörtökön véglegesítik
Utolsó, legmagasabb szintű egyeztetést tartanak holnap a koalíciós pártok a költségvetési egyensúly megteremtése érdekében bevezetendő intézkedésekről - tudta meg a Világgazdaság. Gyurcsány Ferencnek és a kormánypártok vezetőinek csütörtökön végleges döntést kell hozniuk arról, hogy kikre és milyen mértékben terhelik a kiigazító intézkedéseket, s ezekből mit jelent be a miniszterelnök az OÉT szombati ülésén. Csütörtökön dől el, hogy megtartják-e vagy eltörölik az ekhót és ekkor véglegesítik, hogy hozzányúljanak-e az szja sávhatáraihoz.
A nagybirtokosok bukhatnak az agrárreformon
Mariann Fischer Boel, az Európai Bizottság mezőgazdasági biztosa úgy tervezi, hogy 2007-től legfeljebb 300 ezer eurót (mintegy 79 millió forint) kaphat egy birtokos uniós támogatás címén. Ez azt jelenti, hogy a nagyobb földbirtokkal rendelkezők - és így ma ennél nagyobb támogatásra jogosultak - elveszthetik bevételeik egy részét. - írja a mai Napi Gazdaság.
Lejár a színlelt szerződések ideje
Hiába jár le június végén a színlelt szerződésekkel kapcsolatos adóamnesztia, az adószakértők és munkajogászok tapasztalatai szerint a cégek jelentős része nem hajlandó áttérni a munkaviszonyra. Utóbbi ugyanis sokkal drágább, hiszen a munkaadói járulékokat a foglalkoztatónak kell megfizetnie, szemben a számlás konstrukcióval, ahol ezek a terhek a foglalkoztatottra hárulnak. Egyes becslések szerint egymillió ember sorsa kérdéses. Az APEH eddigi ellenőrzésein százöt cég bukott le, az adókülönbözet két és fél milliárd forint volt - írja a Magyar Hírlap