A Budapesti Értéktőzsdén jegyzett, aktív befektetési és növekedési szakaszban lévő ALTEO Group 2017 első félévében 8,6 milliárd forint árbevételt ért el, és 1,2 milliárd forint EBITDA-értéket termelt. Az idei év első hat hónapját a cégcsoport 587 millió forintos nettó eredménnyel zárta – derül ki a vállalatcsoport IFRS szerinti konszolidált beszámolójából. Az ALTEO az év első hat hónapjában a 2017–2018-as vállalati stratégiának megfelelően több mint 11 milliárd forint értékben készített elő új befektetéseket, ami megalapozza a további növekedést, és erősíti a csoport pozícióit a megújuló energetika terén.
Az előző év hasonló időszakához mérve a vállalatcsoport árbevétele 27 százalékkal, 1,9 milliárd forinttal, növekedett 2017 első félévében. Hasonló bázison mérve a nettó eredmény és az EBITDA-érték a jelenlegi portfólió átlagos eredménytermelő képességének megfelelően alakult, ugyanakkor a 2016-os nagyon jól sikerült első félévéhez képest némi csökkenést mutat: előbbi 17, utóbbi 29 százalékkal alacsonyabb a 2016 első hat hónapjában mért eredményeknél.
„2017 az ALTEO számára alapvetően a növekedési stratégiájában foglalt befektetések megkezdéséről valamint a meglévő tevékenység- és eszközportfólió optimális működtetéséről szól. Ez utóbbi vonatkozásában az árbevételünk két számjegyű bővülése nagyon biztató, hiszen emögött jelentős súllyal szerepelnek újonnan szerzett üzletek, különösen az energia szolgáltatási üzletágunkban. Ugyanakkor féléves számaink mutatják jelenlegi portfóliónk eredményességének növekedési korlátait is, amin a megkezdett 11 milliárd forintot meghaladó befektetési lehetőségek sikeres megvalósítása lendítheti túl a csoportot” – emelte ki az eredmények kapcsán Ifj. Chikán Attila, az ALTEO Group vezérigazgatója.
A vállalatcsoport mindenkori eredménytermelése függ az időjárás alakulásától, aminek kapcsán a vezérigazgató kiemelte: „Amíg az előző év hasonló időszakában számunkra igen kedvező időjárási körülmények a jó eredmény elérését segítették, addig az idei év első hat hónapjában az extrém hideg hatása miatt a mutatóink némileg romlottak. Így eredményeink ugyan a jelenlegi portfóliónk eredménytermelő képességének átlagos értéke körül alakultak, ugyanakkor a nagyon jól sikerült tavalyi évhez képest visszaesést mutattak. Ez a rövid távú ingadozás azonban természetes velejárója egy olyan vállalat tevékenységének, amely az energetikán belül az időjárásnak is kitett tevékenységekben aktív, ellenben ezek a hatások hosszabb távon kiegyenlítődnek, sőt a célunk az, hogy az új befektetések jövőbeli hozzájárulásával stabilizálódjon az eredménytermelő képesség” – hangsúlyozta a mutatók kapcsán Ifj. Chikán Attila.
Az árbevételnek az előző év hasonló időszakához mért növekedéséhez közel egyenlő mértékben járult hozzá a hő- és villamosenergia-termelés, valamint az energetikai szolgáltatások és az energia-kiskereskedelem. Az árbevétel bővülésében jelentős súlyt képviseltek az energetikai szolgáltatásokat nyújtó üzletág újonnan megszerzett projektjei is: az üzletág egyik jelentős ügyfelénél tavaly egy 2 milliárd forint feletti kazánberuházás kivitelezési munkájára kapott megbízást az ALTEO, aminek hatása részben a 2017-es számokban jelentkezik. A tavaly év végén elindított gázkereskedelmi tevékenység is hozzájárult az árbevétel bővüléséhez, emellett olyan, a kezdetek óta meglévő ALTEO-tevékenységi kör, mint a villamosenergia-kereskedelem terén is sikerült jelentős volumennövekedést elérni.
A társaság a 2017-es év legfontosabb feladatának új befektetések, beruházások megvalósítását tűzte ki. Az idei év első felében ennek megfelelően több mint 11 milliárd forint értékű új projektet alapoztak meg az ALTEO Group szakemberei. A vállalat augusztusban befejezte a debreceni depóniagázos erőműve kapacitásainak bővítését, folyamatban van a Soproni Erőmű földgáztüzelésű hőenergia-termelési kapacitásainak korszerűsítése, valamint az ALTEO hozzálátott egy energiatárolási megoldások virtuális erőműbe integrálását vizsgáló kutatás-fejlesztési projekt megvalósításához. Ezeknek a projekteknek az összértéke 1,6 milliárd forintot tesz ki, amelyen felül a társaság összesen közel 10 milliárd forint értékű fotovoltaikus (naperőművi) fejlesztések feltételekhez kötött megvalósításához, illetve egy szélerőmű-akvizícióhoz is megszerezte igazgatósága támogatását.
„2017 a folyamatos kivitelezés éve az ALTEO Group számára. A befektetések és fejlesztések tervezése, végrehajtása áll az idei év fókuszában. Összességében a vállalatcsoport befektetési portfóliója erősebb, mint valaha, ennek gyümölcseit pedig hosszabb távon szándékozzuk learatni” – zárta gondolatait az ALTEO Group vezérigazgatója, Ifj. Chikán Attila.