A forint erősödése a bankközi piacon némi megnyugvásra ad okot, nem mellékesen azért is, mert az itt üzletelők elég nagy hányada a nemzetközi pénzügyi érdekeltségek nevében köt üzleteket. Ezekkel a 260 forint alatti jegyzésekkel egyfajta jelzést is kapott a magyar gazdasági kormányzat, miszerint az elkészült és benyújtott költségvetés ténye ellensúlyozza az utcai zavargások politikai üzenetét.
A bankközi piacnál jóval óvatosabb a hitelminősítő intézet értékelése. A Fitch hazánk államadósságát egyelőre növekvőnek jósolja, közzétéve, hogy az a GDP arányában 68.5%-ra emelkedik 2006-ban, s ez a velünk hasonló besorolással rendelkező országokénál lényegesen több.
A veszélyek közé tartózik, hogy az ikerdeficitet finanszírozni a lehetségesnél is nehezebb a kellemetlen politikai környezetben, hiszen a piacot roppant könnyen elbizonytalaníthatja például az utcai zavargásoktól való félelem, illetve valamilyen azokra utaló hír. Voltaképpen emiatt értékelődött fel a Fitch szemében is, hogy a magyar kormányzat a politikai nyomás ellenére is elkötelezte magát az az államháztartási hiány csökkente mellett, s ezt a büdzsében megjelenő konvergencia program aktuális részei igazolni látszanak. E fejleményeket jutalmazta az elmúlt napokban azzal a hitelminősítő szervezet, hogy bár a számok indokolták volna, nem adott rosszabb besorolási "osztályzatot". A tárgyilagosság kedvéért azt is meg kell jegyezni, hogy a Fitchnek sem pusztán Magyarország minősítését kellett volna megváltoztatnia, ha a populista politika miatti, amúgy jogos félelmét akarta volna átvezetni. Lengyelország, Csehország és Szlovákia - a valamivel jobb gazdasági adatok ellenére - hasonló veszélyeket rejteget a befektetői piac kiszolgálására szakosodott elemző intézetnek. A londoni cég biztos benne, hogy Magyarország államadóssága tovább fog nőni, s fordulat leghamarább 2009-ben következhet be. Ezt a folyamatot akkor nem tartja újabb veszélyeket rejtő folyamatnak, ha jövőre sikerül az idei 10,1 százalékról a kitűzött 6,8 százalékra csökkenteni az államháztartási hiányt, illetve 2008-ban már leszorítható a deficit 4,3 százalékra. A Fitch arra alapozza óvatos optimizmusát, hogy a magyar reálgazdaság képes még tartalékai mozgósítására.