Az ügynökség igazgatója, Slavica Korica az ITDH székházában tartott konzultációval egybekötött előadást az érdeklődő magyar vállalatok részére a boszniai befektetési lehetőségekről. Szó esett a privatizációs lehetőségekről, az energiaszektor, nyersanyag-kitermelés, az energetikai szektor korszerűsítéséről, a turizmusban, a szállodaépítésekben lévő lehetőségekről, az infrastrukturális fejlesztésekről, autópálya építés lehetőségeiről (Bp - Szarajevó 5c).
Bosznia-Hercegovina Magyarország kiemelt gazdasági partnere a dél-kelet-európai régióban. A magyar-bosnyák gazdasági kapcsolatok az elmúlt években mind kereskedelmi, mind tőkekihelyezési tekintetben növekvő tendenciát mutatnak, ugyanakkor még mindig számtalan feltáratlan lehetőség mutatkozik a magyar vállalkozók előtt. A Balkán a magyar tőkekivitel szempontjából kiemelkedő jelentőségű és a jövőben is a magyar akvizíciók egyik, ha nem a legfontosabb iránya lesz. A nyugati befektetők által még kevésbé megcélzott bosnyák piacon a magyar vállalatoknak helyismeretük révén potenciális előnyük lehet.
Bosznia-Hercegovina Magyarországra irányuló exportjának évek óta tartó látványos növekedése a kétoldalú gazdasági együttműködés eddig hivatalosan fel nem fedezett lehetőségeit jelzi. Kedvez a készülő bosnyák-magyar gazdasági együttműködési megállapodásnak és esélyeinket növelik a várható fejlesztések is (villamosenergia-rendszer, vízierőművek, energiaracionalizálás, üzemanyag-ellátás, vasúti, városi közlekedési technikák, közúthálózat, bányászat, ivóvízellátás).
Magyarország megítélése, politikai, történelmi, gazdasági és kulturális szempontból is kedvező Bosznia-Hercegovinában. Magyarország az EU határán regionális központként szerepelhet az Uniós országok, ill. cégeik balkáni expanziójához.
A balkáni országok ígéretes lehetőséget kínálnak a magyar vállalatok számára exportjuk fokozására mivel folyamatosan javuló vásárlóerővel rendelkezik közeli régió, ahol még jelentős kielégítetlen igények vannak, és a magyar termékek megítélése is jó. A régióval jelentős magyar exporttöbbletet lehet elérni, amelyben nagy szerephez jutnak az olyan rendezvényeknek, mint például a Mostari Vásár.
Bosznia-Hercegovina egyik legjelentősebb kiállításán Magyarország a megtiszteltető partnerország státuszban szerepel. A Magyar kollektív megjelenés, melynek lebonyolítója és finanszírozója az ITDH Kht., Ahol az ügynökség közel harminc magyar céget vonultat fel, az építőipar, elektronika, gépipar, járműipar, vegyipar, textilipar, élelmiszeripar, turizmus, és egyéb szolgáltatások területéről.