A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrisebb jeélentése szerint a februári kiskereskedelmi forgalom 2,4%-kal haladta meg az egy évvel korábbit a naptárhatással kiigazított adatok szerint. Ez a növekedés meghaladja a 25 EU-tagország (1,9%-os) átlagos növekedését.
Az országos kiskereskedelmi üzlethálózatban, valamint a csomagküldő kiskereskedelemben 2005 első két hónapjában 698 milliárd Ft, ezen belül februárban 350 milliárd Ft árut forgalmaztak. A változatlan áron, naptárhatástól megtisztított forgalom az első két hónapban 2,8, februárban 2,4%-kal haladta meg az egy évvel azelőttit.
Alig érzékelhetően (0,2%-kal) bővült az élelmiszer- és vegyes-kereskedelem eladásainak volumene februárban az egy évvel korábbihoz képest. A növekedés a nagyobb súlyú, hiper-és szupermarketeket is magába foglaló élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben jelentkezett, míg az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteknél az eladások a tavalyi februári szinten maradtak.
A nem élelmiszer-kiskereskedelem értékesítése az átlagos növekedési ütemnél gyorsabban, 4,6%-kal emelkedett. A leggyorsabban (9%-ot meghaladóan) - a csekély súlyú használtcikk- és csomagküldő kiskereskedelmen túl - a gyógyszer-, gyógyászatitermék-kiskereskedelem, valamint az illatszer-kiskereskedelem
eladásainak volumene nőtt februárban a 2004 azonos időszakához viszonyítva. Viszonylag dinamikusan (4-6% között) bővült a könyv-, újság-, papíráru-, az egyébiparcikk-, valamint a bútor-, háztartásicikk-, építőanyag-kiskereskedelem változatlan áron számított értékesítése. Folytatódott a visszaesés (2,3%-kal) a textil-, ruházati és cipőüzletek eladásainál.
A hazai kiskereskedelmi forgalom jármű- és üzemanyag-forgalommal együtt számított volumene az első két hónapban 1,8, februárban 1,3%-kal haladta meg az egy évvel korábbit. A gépjármű- és járműalkatrész-kiskereskedelem februári eladási volumene 0,2, a gépjármű-üzemanyag eladásoké 0,4%-kal mérséklődött az előző év azonos hónapjához képest.
Az Európai Unióban a februári kiskereskedelmi konjunktúra kissé javult az előző két hónaphoz képest. A 25 EU-tagországra és a 15 régebben csatlakozott országra egyaránt 1,9%-os februári növekedést becsült az Eurostat az előző év azonos hónapjához képest, míg az eurózóna országaiban a növekedés ennél mérsékeltebb (1,0%-os) volt. Hosszabb visszaesés után (1,1%-kal) nőtt a német kiskereskedelem forgalma, és mérséklődött a belga visszaesés is (a januári 5,0%-ról 0,6%-ra). A még nem minden országra publikált adatok szerint a legmagasabb növekedést a szlovák (12,5%), valamint a litván (9,0%) kiskereskedelem érte el.