Bekameráztatná irodáját?

Buenos Aires polgármestere bekameráztatta hivatalát. Az internetes érdeklődők megnézhetik, mi történik a város első emberének irodájában. A magyar polgármesterek másképp látják. Újpest polgármestere olcsó reklámfogásnak tartja a bekamerázást, és Demszky Gábor főpolgármester sem szeretne valóságshow-t csinálni munkájából. Egy PR ügynökség ezzel szemben jó eszközt lát benne.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Demszky Gábor, Budapest főpolgármestere érdekesnek találja a felvetést, ám ő maga sosem kameráztatná be az irodáját, annak ellenére, hogy 30 éve a nyilvánosság előtt zajlik az élete. "Ellenzékiként a rendőrség, politikusként pedig a média követte minden lépésemet. Bár a médiajelenlét hozzátartozik a munkámhoz, valóságshow-t nem szeretnék belőle. A napi 9-10 órás, irodában végzett munka alatt senki sem vágyik arra, hogy minden pillanatban, minden rezdülését lássák a kívülállók. Ez nem tenné lehetővé az őszinte viselkedést" - érvel a főpolgármester a Pályacsúcs Magazin összeállításában.

A munkahely nem a magamutogatásról szól

Derce Tamás, Újpest független polgármestere nem ítéli el argentin kollégáját bekamerázott hivatala miatt, azt azonban határozottan állítja: sosem kameráztatná be irodáját, mivel ostobaságnak, mesterkélt reklámfogásnak érzi az ilyen és ehhez hasonló kezdeményezéseket. "A közéleti szereplő nem mutogatni való műtárgy. A munkahely ideális helyzetben a problémamegoldásról, nem pedig az önreklámozásról, az öncélú magamutogatásról szól"- érvelt. A polgármester azt is hozzátette: hazai viszonyok között nem tartja életszerűnek a bekamerázott polgármesteri hivatalokat...

A céges világban van példa irodák bekamerázására. A kommunikációs tanácsadással foglalkozó Café csoport nyilvánossá tette az irodai munkát, azzal a nem titkolt szándékkal: szerették volna bevésni a cég nevét a köztudatba, közelebb hozni a potenciális ügyfélkört a kommunikációs ügynökséghez. Az iroda dolgos hétköznapjaiba online pillanthattak be az érdeklődők - igaz, hangközvetítés nem volt.

Webkamerák az irodában és a konyhában

A "Café Live" című reality-t 2002 őszén indítottuk és két hónapig tartott. Az ötletet a kereskedelmi televíziókat ekkortájt elözönlő valóságshow-k adták" - vázolja a show indításának okait Szarvas László üzletfejlesztési igazgató, televíziós műsorvezető. Az irodákban, a konyhában webkamerák követték nyomon a munkát, a nap végi hírösszefoglalókban kommentálták az eseményeket, mindössze a stratégiailag fontos színhelyeket - például a tárgyalót - hagyták ki.

Ezer látogató naponta

"Az adás jó ötletnek bizonyult: csupa pozitív visszajelzést kaptunk" -összegezte tapasztalatait Szarvas László. A statisztikák szerint sokakat vonzott a munkahelyi Big Brother. Előfordult, hogy napi 1000 felhasználó 4200 oldalnyi eseményt töltött le a munkahelyi realityből, noha a cég szűk körben propagálta az "iroda híradót".

Véleményvezér

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.
Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát

Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát 

Nagyot lehet külföldön nyerni, ha jól figyeljük az árakat.
A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek 

Újabb fekélyes terület az egészségügy területén.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo