Bankjaink virágzanak
A bankszektor növekedése lényegesen gyorsabb a kelet-közép-európai régióban, mint a GDP-é - derül ki a Népszabadságból. A régiós bankok eszközállományának növekedése 2005-ben elérte a 35 százalékot, ami a 2004-es érték több mint duplája, az egy évvel korábbi majd négyszerese. Oroszország mind értékben, mind a növekedés mértékében élen jár 33 százalékos piaci részesedésével. A magyar piac a régiós piac 8 százalékát testesíti meg.
Újra összeülnek
Több mint két év után ma ismét összeül a Versenyképességi Tanács, és - eddig szokatlan módon - a parlamenti pártok is képviseltetik magukat az ülésen. Ugyanis Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter meghívását az MDF mellett ezúttal a Fidesz és a KDNP is elfogadta. A tanácsban a kormányzati képviselők mellett, az üzleti köröket reprezentáló szervezetek sora s képviseletükben Magyarország vezető üzletemberei vesznek részt - írja a Világgazdaság.
Nyilvánosak egyes részletek a pályázati kiírásokról
Az Új Magyarország fejlesztési terv kialakításának társadalmi vitája újabb fordulóhoz érkezett: most a már részletesebb operatív programokról lehet véleményt nyilvánítani. A programból az egyes pályázati kiírásokat meghatározó részleteket tegnap bocsátották társadalmi vitára. A parlament ma foglalkozik a tervvel - olvasható a Magyar Hírlapban.
Olcsóbb lesz a román áru?
Több élelmiszerterméknél szűnik meg a vám januártól Románia uniós csatlakozását követően, s ez erősítheti az árukereskedelmet. A könnyebben átjárható határok a bevásárlóturizmusnak kedveznek, de senki sem számít a forgalom látványos megugrására - állítja a Napi Gazdaság. Közép- és hosszú távon beáll egyfajta egyensúly a lét ország között: lesznek olyan termékcsoportok, amelyek árszintje Magyarországon, és lesznek olyanok, amelyek Romániában válnak kedvezőbbé.
Szerbiával és Törökországgal tárgyaltak
Luxemburgban tárgyaltak tegnap az EU vezető képviselői a török külügyminiszterrel és a szerb miniszterelnökkel. Az Unió továbbra sem tartja elégségesnek az EU csatlakozáshoz a két ország eredményeit. Törökországba politikai reformokra lenne szükség, Szerbiában pedig további együttműködésre a háborús bűnösök kiadatása kapcsán. Kezdeti lépésként Ankarának meg kellene szűntetnie az Észak-Ciprussal szemben meghirdetett kereskedelmi embargót is - írja a BBC.