A pingvinek a befutók
Francia film nyerte a legjobb dokumentumfilmnek járó Oscar-díjat a hétvégi díjkiosztó gálán. Viviane Reding, az információ társadalomért és médiaügyekért felelős uniós biztos nyilatkozatban méltatta a sikert, azonban felhívta a figyelmet arra, hogy az uniós Média Programban megpályázható források segítségével egyelőre nem sikerült elérni a filmipar liberalizációját Európában. A tagországok filmgyártása többnyire mindmáig megőrizte nemzeti jellegét, és ez azt is jelenti, hogy sokan finanszírozási problémákkal küszködnek ezen a területen. A Bizottság a Média Program költségvetését megduplázná a 2007-13-as költségvetési ciklusban, Reding pedig egységes export-stratégia kialakítását sürgeti, amely elősegíthetné az európai film tengerentúli sikereit - írja az EUbusiness.com
Magyar geotermikus energia
A Reuters híradása szerint, a MOL Rt. konzorciumot hozott létre, hogy megépítse az első hazai geotermikus erőmű megépítésére. Az új erőmű tervezett kapacitása 3-5 megawatt, beruházási igénye 3-4 milliárd forint lesz. Kujbus Attila, a projekt vezetője hétfőn elmondta, hogy 10 éven belül számítanak a beruházás megtérülésére. A MOL Rt. további fél tucat hasonló áramtermelő egység létrehozását tervezi a jövőben, azonban nem született még döntés a terv ütemezéséről.
Az ukránok csatlakoznának
Borys Tarasyuk, ukrán külügyminiszter nyilatkozata szerint, Ukrajna feltett szándéka, hogy 2015-ig teljes jogú tagként csatlakozhasson az Európai Unióhoz. A politikus 2006. végén kezdené meg a csatlakozási tárgyalásokat az Unióval. Ukrajna 2008-tól csatlakozna a NATO-hoz is.
Az Unió mindeddig elutasította az ukrán felvetést, azonban jelenleg folynak tárgyalások egy esetleges vízum megállapodásról az EU tagállamok és Ukrajna között - írja az EurActiv.com.
Friss Eurostat felmérés
Március 8-án, szerdán ünnepli a világ a Nemzetközi Nőnapot. Az eseményhez kapcsolódik egy új Eurostat felmérés, amely szerint a nők tovább élnek, mint a férfiak, azonban többet dolgoznak, rosszabbul fizetik őket, és nagyobb eséllyel válhatnak munkanélkülivé.
A legtöbbet a litván és szlovén, a legkevesebbet a német és belga nők dolgoznak Európában 15 százalékos átlagos különbség van a férfiak és a nők jövedelmei között. A legkisebb eltérés Máltán tapasztalható, ahol ez az arány mindössze 5 százalék. A L'Actualité összeállítása szerint a statisztikát valamelyest árnyalja, hogy a nők többen szereznek felsőfokú végzettséget férfi társaiknál.