Beneda Attila kiemelte, tévhit, hogy az e-cigaretta nem káros és segít a leszokásban, és a napvilágot látott kutatások alapján döntött úgy a kormány, hogy törvényben szabályozzák az e-cigaretta használatát és forgalmazását. Hangsúlyozta: a cigaretta párája káros a környezetre és az egészségre, hosszabb távon pedig komoly megbetegedéseket okozhat, hasonlóan, mint a hagyományos dohánytermékek.
Beneda Attila hozzátette, az uniós dohányirányelvek miatt kellett pontosan meghatározni az e-cigaretta fogalmát és forgalmazásának feltételeit, jelezve egyben azt is, hogy az e-cigarettát nem fogják betiltani, de ezen termékekhez is a dohányboltokban lehet majd hozzájutni, amelyek kínálata így újabb termékkörrel bővülhet. A törvényi változtatások a jövő év nyarán lépnek életbe.
A tervezetben a 24.hu szerint az is szerepel, hogy az elektromos cigarettával kereskedőknek hat hónappal előre engedélyeztetni kellene termékeiket, ami a piac gyors, folyamatos változását ismerő szakemberek szerint egy olyan nonszensz, ami körülbelül ezer kereskedőt és egy évi 4 milliárd forintos piacot tesz tönkre egyetlen tollvonással. A hat hónapos határidő egy ilyen gyorsan változó, szerteágazó piacon túl hosszú idő, arról nem is beszélve, hogy könnyen előállhat olyan helyzet, hogy miközben a kereskedők arra várnak, hogy zöld utat kapjanak a hatóságoktól, egyszerűen nem lesz mit kínálniuk vásárlóiknak - mondta a lapnak nyilatkozó Ficsor Zoltán, a Villanypára Egyesület elnöke.