Az adócsökkentés kormánya három területen is brutális adóemelést tervez

A három adóemelés közös jellemzője, hogy terhei azonnal a lakosság nyakába zúdulnak. Ez pedig azt jelenti, hogy a kör négyszögesítése, értsd stagnáló gazdaság mellett hatalmas osztogatás, úgy sikerülhet, ha gyakorlatilag elinflálja a kormány az emberekhez áramló plusz jövedelmek egy nagy részét.

A harmadik nagy adóemelés az önkormányzatokat érinti a szolidaritási adó formájában. Az már köztudott, ez eddig is olyan jól sikerült, hogy immár a fővárost a csődközelbe lökte. Azt viszont már kevesebben tudják, hogy szolidaritási adót immár azoknak a csóró településeknek is fizetniük kell, amelyek megsegítésére kitalálták annak idején az egész rendszert. A szolidaritási adónak eredetileg az volt a szerepe, hogy a szegényebb régiókhoz pénz áramoljon az adottságaik miatt gazdagabbak felől. Mára ez a hangzatos nevű intézmény egyszerű önkormányzati adóvá silányult. Szentendre esetében például csak 2022 és 2025 között megötszöröződött a szolidaritási hozzájárulás mértéke. Jövőre pedig az ezen a jogcímen elvont összeg az idei 658 millió forintról előre láthatóan 720 millió forintra, a várható infláció többszörösével emelkedik. Az önkormányzatok túlnyomó többsége már most is olyan szegény, mint a templomok egerei, és helyzetük tovább romlik, ami a lakossági szolgáltatások folytatódó leépüléséhez vezet.

A következő időszak tehát egyszerre lesz a látványos osztogatások, a rejtett megszorítások, valamint a külföldi eladósodás korszaka. Ebben a hármas koordinátarendszerben kell gondolkodni, mert a külső körülmények jelentős változására nincs sok esély. Magyarország jobban teljesít, mondta egykor a Fidesz. Ma már nem mondják, és ez a valóság.

 

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo