13 ország, ahol a bérleti költségek több mint 30 százalékkal emelkedtek, a globális gazdaság széles keresztmetszetét alkotja. Új-Delhi, Mumbai (Bombay) és Manila listára kerülésével Ázsia jelenti a leggyorsabban emelkedő piacot, több, mint 30 százalékos költségnövekedéssel. A csendes-óceáni Brisbane és Perth - ahol az ázsiai nyersanyag-kereslet fűti a gazdaságot, szintén rekordot jelenthet a több, mint 30 százalékos költség-emelkedéssel. Buenos Aires és Bogota pedig a leggyorsabban fejlődő latin-amerikai piac.
Észak-Amerikában két piac volt felelős a több mint 30 százalékos bérleti költségnövekedésért - Manhattan belvárosa és Honolulu. Kelet-Európában Szófia, a Közel-Keleten pedig Abu Dhabi végzett az első helyen az irodabérleti költségek növekedését tekintetve. A 176 vizsgált piac esetében a bérleti költségek 150 helyen emelkedtek és csupán 20-ban csökkentek.
A legdrágább globális piacokA londoni West End ismét a Top 50 legdrágább irodapiacának első helyén áll, bérleti költségek 150 euró/négyzetméter/hó-t tesznek ki. A második Tokió Inner Central (belső központi) része 103 euró/négyzetméter/hó-val. A londoni City és a tokiói Outer Central (külső központ) a harmadik és a negyedik a listán, ahol Hong Kong egy év alatt két hellyel előre lépve az ötödik helyet foglalja el.
Jelentős változások történtek a helyezésekben: az indiai Mumbai és Új-Delhi hatalmas növekedést könyvelhetett el az elmúlt év során. Mumbai egy év alatt 75 százalékos bérletidíj-növekedéssel a hetedik lett a listán, Új-Delhiben pedig egyenesen megduplázódtak az első osztályú irodák bérleti költségei, így most a 25 helyet előre lépve a 11. legdrágább helyszín 58 euró/négyzetméter/hó költséggel. Hasonlóképpen Abu Dhabiban is 100 százalékkal nőttek az első osztályú irodák bérleti költségei 12 hónap alatt 2006 harmadik negyedévére, így 52 helyet előreugorva a 33. legdrágább helyszínné vált a felmérésben szereplő piacok közül.
Európa
150 euró/négyzetméter/hó költségével ismét a londoni West End vezeti az ötven legdrágább piac listáját, a 17 százalékos költség-növekedéssel pedig a 17. legjobban emelkedő bérleti piacnak bizonyult az elmúlt 12 hónapban. Erőteljes növekedést könyvelhetett el Moszkva is, ahol a költségek 28 százalékkal nőttek, 60 euróról 77 euró/négyzetméter/hó-ra. Ez a 15. legerőteljesebben növekvő, és a 6. legdrágább piaccá tette az orosz fővárost.
A londoni City-ben 18 százalékkal, 86 euróról 103-re nőttek a bérleti költségek, a mi a harmadik legdrágább piaccá tette a brit főváros pénzügyi központját. A legdrágább tízben található Párizs (8.) illetve Dublin (9.), habár mindkét város kissé lejjebb csúszott 2006 harmadik negyedéves eredményéhez képest, azonban 10 százalékos drágulásukkal még mindig a lista előkelő helyén vannak évről-évre. Nagy-Britannia városai, mint Edinburgh, Manchester, Leeds, Birmingham, Bristol és Glasgow mind feltűnnek a top húszban, bérleti költségek tekintetében Edinburgh a 12. helyétől Bristol 19. helyezéséig.
Madrid és Oslo is öt helyezést ugrott előre, a 20. illetve a 45. helyre. Madridban erőteljes 19 százalékos növekedés volt tapasztalható, ezzel a spanyol főváros a 24. a legerőteljesebben növekvő globális piac. Oslo 23 százalékos növekedésével a 29. pozíciót szerezte meg. Az európai városok továbbra is dominánsak a legdrágább városokban, a top 50-ből 30 helyezéssel.
Ázsia és Csendes-óceáni térség
Az indiai Bombay Nariman Point negyede 7. lett a top 10 legdrágább város közül, itt a bérleti költségek 29-ről 75 euróra ugrottak az elmúlt 12 hónapban. Hong Kongban a költségek 35 százalékkal 82 euróra emelkedtek. Tokió Inner Central része még mindig a világ második legdrágább irodapiaca. Szingapúrban 37 euróra emelkedtek a költségek, így 37. lett. A Csendes óceáni régióból mindössze Sydney volt az egyetlen, amely bekerült a 46. helyezésével a top 50-be.
Amerika
Manhattan Downtown feltört a 48 helyre a világ legdrágább irodapiacain. Észak-Amerikában Manhattan Midtown a 24., Calgary a 31., Toronto a 34. és Washington, D.C. pedig a 44. helyet szerezte meg. Irodabérlet még mindig a New York-i Midtown Manhattan legdrágább az Egyesült Államokban 7 euróval 44 euróra nőtt. Rio de Janeiróban a költségek 2 euróval 36 euróra nőttek, de lecsúszott a 38. helyre, míg Sao Paulóban 30 euróra nőttek a költségek, de ez mindössze a tavalyi 44. helyhez képest idén csak a 47. helyre volt elég.