Már hozzáférhetőek a CEU Business School honlapján az Executive MBA (IMM) programhoz kapcsolódó újonnan meghirdetett ösztöndíjpályázat részletes feltételei - derült ki az egyetem keddi sajtótájékoztatóján.
Az IMM, Közép-Európa egyetlen nemzetközileg rangsorolt képzési programja, amelynek résztvevői rendszerint nagyvállalatok közép- és felsővezetői.
A programban való részvétel költségei általában meghaladják a hazai kis- és középvállalkozások képzésre fordítható kereteit, ezért az új ösztöndíjprogram lehetőséget teremt azok számára is, akik még nem képesek azt megfizetni.
"Elsődleges érdek a fiatal magyar vezetői réteg felzárkóztatása a nemzetközi élvonalhoz, ezért alapítottunk ösztöndíjat a szponzorok segítségével. A program keretében egy fiatal, tehetséges szakember pályázat útján nyerhet felvételt a képzésre" - állítja Dr. Findrik Mária, a program vezetője.
Az említett szponzorok között megtalálhatóak a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium, a Demján Sándor Alapítvány, illetve az intézmény volt hallgatói is.
Hozzájárulásukkal, a 48 ezer eurós összköltségű képzés csak 6 ezer eurójába kerül majd annak a hallgatónak, aki elnyeri a támogatást.
A hallgatók
A kurzuson a magyarországi üzleti élet számos vezetője részt vett. A CEU Business School hallgatója volt többek közt Winkler János, a T-Mobile vezérigazgatója, Czakó Ferenc, a Synergon ügyvezető igazgatója és Inzelt Péter, az MTA Sztaki igazgatója is. Jelenleg is résztvevői a programnak Kurucz Pál, a Vista Utazási Irodák ügyvezető igazgatója és Pandurics Anett, a Posta Biztosító vezérigazgatója is.
#page#
Jambrik Mihály, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium közigazgatási államtitkára, aki jelen volt a sajtótájékoztatón elmondta: még az Executive MBA képzés hazai megindítása előtt, részt vett a Purdue Egyetem és Roueni Kereskedelmi Főiskola azon MBA-képzésén, melynek oktatói és vezetői eldöntötték 1997-ben a kurzus magyarországi bevezetését. Az akkoriban még Matáv- alkalmazott államtitkár megfogalmazása szerint, az Executive MBA "segített résztvevőinek megkeresni másokban, és megtalálni önmagukban az értékeket". Kiemelte a csapatmunka és az összetartás fontosságát, amelyek megalapozták a kurzusban résztvevő akkori hallgatók sikerét.
Versenyképesség
"Nem bízhatunk abban, hogy az olcsó munkaerőre alapozhatjuk nemzetközi versenyképességünket, hiszen könnyen beláthatjuk, hogy vannak nálunk olcsóbbak is" -- mondta Dr. Eszes Gábor, az ösztöndíjprogramot támogató Gazdasági és Közlekedési Minisztérium miniszteri biztosa. Az Executive MBA képzés szerinte példát és húzóerőt jelent a közép-kelet európai térségben, hiszen olyan oktatási színvonalat képvisel, amelyet nemzetközileg is elismernek.
Ezt látszik igazolni a Financial Times 2005. október 24-én megjelentetett értékelő rangsora a világ összes Executive MBA kurzusáról, melyen a CEU Business School programja a kelet-közép európai üzleti iskolák közül az első helyen szerepel. Az intézmény - a legnívósabb amerikai és nyugat-európai iskolák társaságában - a régióból egyedüliként szerepel a legjobb húsz között; partneregyetemeivel közösen nyújtott Executive MBA képzése a kiemelkedő 16. helyezést érte el. A kurzus az első helyen végzett a nemzetközi tapasztalatszerzés szempontjából, amely a nemzetközi színtéren megtartott órák számát veszi figyelembe.
Jelentkezés
A képzésre való jelentkezéshez feltétele, hogy a pályázók szinopszist írjanak azokról a modernizációs stratégiákról, amelyek szerintük javíthatják Magyarország, illetve saját vállalkozásuk versenyképességét. Ha nem is ebben a kontextusban, de Dr. Findrik Mária programvezető, aki maga is tanít a CEU-n megjegyezte: az angolszász hagyományokhoz hűen, a képzés hallgatói nem puskázhatnak.