A VOSZ, a vállalkozók, és szakmai társzervezetei nevében állította össze a versenyképességi csomagot. "A csomagot a vállalkozókon kívül akár a szakszervezetek is aláírhatnák, hiszen a vállalkozók érdeke azonos a nemzetgazdaság érdekével" - mondta bevezetőjében dr. Szirmai Péter, a VOSZ társelnöke.
"Be kell hozni az infrastrukturális lemaradásunkat és csökkenteni kell a vállalkozók által fizetett járulékokat. A változtatásokat az ország érdekében meg kell tenni, nem szabad uniós követelmények mögé bújni." - hangoztatta Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke.
Kisebb állam kell és már a koalíciós megállapodásban rögzíteni kell a lépéseket a bürokrácia leépítésében - ebben nagy elkötelezettségre van szükség. Tisztességes mértékű adók, kiszámítható környezet szükséges és be kell szedni az adókat. A Széchenyi Kártya hitelkeretét az SZDSZ akár 60-70 millió Ft-ra is növelné és vállalja a konszenzust is az általuk fontosnak tartott döntésekben.
Dr. Matolcsy György, a FIDESZ-Magyar Polgári Szövetség gazdasági szakértője felhívta a jelenlévők figyelmét arra, hogy programjukat a Nemzeti Konzultáció során tapasztaltak alapján állították össze, és nemcsak a makrogazdaság, hanem mikrogazdaság szintjén is megalapozottnak találják. A vállalkozók 10 pontjával egyetértenek, és magától értetődő kérdésként merül fel, hogy valóban lehet-e több százezer munkahelyet teremteni. A nem adózó gazdaságot be kell kapcsolni a növekedésbe - úgy, hogy járulékot kell csökkenteni, és a növekedés hozza majd meg a gazdasági egyensúlyt. "Egyenlőtlen verseny van a multinacionális és hazai vállalkozások között. A multinacionális vállalatok ittléte szükséges, de meg kell erősíteni a másik lábat, a hazai vállalkozásokat" - válaszolta Dr. Matolcsy György a feltett kérdésre.
Demján Sándor, a VOSZ ügyvezető elnöke záró értékelésében elmondta, hogy mind a négy párt kiváló előadást tartott. Hangsúlyozta, hogy a vállalkozók nem adnak programjavaslatot a pártok részére, csak elvárásaikat fogalmazzák meg, és szeretnék elérni, hogy a hosszútávú célkitűzésekben legyen nemzeti közmegegyezés. Van a vállalkozók 10 pontjában 5-6 olyan elvárás, amelyekben minden párt egyetért.
"Mi vállalkozók arra szeretnénk bíztatni a politikusokat, hogy ami jó a másiknál merjék átvenni. A magyar gazdaság alapvetően rendben van, csak rajta van egy "ólom csizma", amelyet a politika adott rá." - illusztrálta a jelenlegi helyzetet Demján Sándor. A VOSZ szakértői minden pártot megkeresnek, és átbeszélik a program részleteit. A VOSZ nem áll egyik párt oldalán sem. Magyarország oldalán kell állni, ha hasznos a politika és előre tudja vinni az országot, akkor nincsen probléma. A magyar vállalkozók megedződtek az elmúlt 15 évben. Felkészültek és képesek befolyásolni környezetüket.