Háda Bálint szerint a következő időszakban az egyik legnagyobb kockázatota munkanélküliség várható emelkedése jelentheti. A növekedés másik kulcstényezőjének a hitelezés beindulását nevezte meg, ezen a téren véleménye szerint egyelőre nem látszik javulás. Háda Bálint szerint a munkanélküliségi ráta Magyarországon akár 11-12 százalékra nőhet a következő hónapokban. A kamatszinttel kapcsolatban úgy vélekedett: nem biztos, hogy a Magyar Nemzeti Banknak az idén lesz lehetősége tovább csökkenteni a kamatot, a forint árfolyamában pedig gyengülésre számít az elemző. Megítélése szerint a magyar gazdasági növekedésben a következő másfél évben a belső fogyasztás nem tud kulcsszerepet játszani, a gazdaság továbbra is az exportra, ezen belül Németországra hangolt. Azonban az ottani fellendülés is bizonytalan, mivel Németországban sorra szűnnek meg a gazdaságélénkítő csomagok - például a roncsprémium program - és ez az itthoni növekedést is beárnyékolja.
A QUAESTOR előrejelzése szerint a GDP visszaesése az idén várhatóan 6 százalékos lesz, az infláció 2009-ben átlagosan 4,8 százalék lehet, az államháztartási hiánya a GDP arányában 4,2 százalékot érhet el. A jegybanki alapkamatot az év végére a mostanival megegyezően 8 százalékra, a euró árfolyamát 280 forintra várják a társaság elemzői.
A hazai részvénypiacról szólva Háda Bálint kifejtette, hogy a várakozásokkal ellentétben az árfolyamok a nyár folyamán is tovább emelkedtek. A külföldi vásárlók és intézményi befektetők újra visszatértek a magyar börzére, ennek fő oka azonban a globális kockázatvállalási hajlandóság növekedésében keresendő, nem pedig a fundamentumokban. A kedvező környezetben a magyar börze ismét egy kalap alá került a régiós piacokkal, és a befektetők nem figyeltek a makrogazdasági adatokban mutatkozó jelentős különbségekre. A hangulat romlásával azonban ismét differenciálni kezdenek a külföldi befektetők, és félő, hogy a hazai börze túlteljesítő lehet az esésben.
A munkanélküliség a legnagyobb veszély Magyarországon
Bár bizonyos jelekből, megjelent gazdasági mutatókból arra lehet következtetni, hogy a recesszió a világgazdaságban elérte a mélypontot, és megindulhat a növekedés, a következő időszakban az egyik legnagyobb kockázatot a munkanélküliség várható emelkedése jelentheti, mind Magyarországon, mind a fejlett gazdaságokban - mondta Háda Bálint, a QUAESTOR pénzügyi csoport vezető elemzője sajtótájékoztatón szerdán Budapesten.
Véleményvezér

Zalaegerszegen lenyúlta a civilek pénzét a Fidesz
A pénzelosztás mintha részrehajló lenne, nem kicsit.

Jönnek az oroszok, nem állnak meg az ukrán határnál
Új keményvonalas katonai parancsnok irányítja az orosz szárazföldi erőket.

Az uniós pénzek elmaradásának látványos következménye van a magyar gazdaságban
Hiányoznak az uniós pénzek.

A Romániában élő magyarok által is támogatott új elnök teljesen szembe megy Orbán Viktorral
Lengyel-magyar barátság helyébe, lengyel-román került.