Kóka "titkos" útja New Yorkba
Miközben a kormány Balatonőszödön tartott kétnapos ülést, a gazdasági és közlekedési miniszter titokban New Yorkba repült - értesült a Világgazdaság. Lapunknak sikerült utolérnie a minisztert, aki kérdésünkre - miért ez a hirtelen utazás? - annyit mondott: úgy ítélte meg, hogy most érdemes nyitva lévő konkrét befektetési ügyekről tárgyalni. Ezt azzal indokolta, hogy Geroge W. Bush budapesti látogatása, ahogy az elnök beszélt az országról, nagy figyelmet irányított Magyarországra a befektetők részéről is. A miniszter megerősítette azon értesülésünket is, hogy egy ötszáz munkahelyet teremtő szolgáltató központ létesítéséről is tárgyal most az USA-ban. Ugyanakkor semmilyen formában nem kívánt reagálni egy másik értesülésünkre, miszerint egy jelentős autóipari beruházásról is konkrét megbeszéléseket folytat a tengerentúlon.
Gyengültek a kormánypártok, vezet a Fidesz
A megszorító gazdasági lépések bejelentése és még inkább az ezt megelőző találgatások megváltoztatták a politikai klímát és a pártok közötti erőviszonyokat. Hirtelen megnőtt az ország jelenlegi irányát szkeptikusan látók aránya (39 százalékról 59 százalékra). A biztos pártválasztók körében a Fidesz 46, az MSZP 42 százalékon áll. Az SZDSZ pozíciói is romlottak, jelenleg a választókorúak 2, az aktív szavazók 3 százalékára számíthat. 1996 óta először fordul elő, hogy az MDF megelőzi a szabad demokratákat - többek közt ez derül ki a Szonda Ipsos június második felében végzett közvélemény-kutatásából, amelyet a Népszabadság közölt.
Reformhétvége Öszödön
Reformígéretek sokaságával állt elő a kormány a hétvégén, ám az első érdemi részleteket csak holnap ismertetik. A víkend legváratlanabb megnyilvánulása az volt, hogy Gyurcsány Ferenc elismerte előző kormánya több hibáját. - áll a Magyar Hítlap összeállításában.
Bérbefagyasztás a közigazgatásban
Jövőre az egész közszférában jelentős bérkorlátozások lépnek érvénybe, aminek az az elsődleges oka, hogy az adóemelések miatt az infláció jelentős gyorsulására lehet számítani. A kormány korábban azt is bejelentette, hogy a központi közigazgatásban dolgozók létszámát 10 százalékkal csökkenti az idei év végéig - emlékeztetett a Reuters. A befagyasztás biztosítja, hogy a büdzsé oldaláról jövőre ne erősödjék az inflációs nyomás - idézte forrását a hírügynökség, amit a Napi Online közölt.