Januárban folytatódott a GKI-Wallis konjunktúra-index szezonális hatásoktól megtisztított értékének 2005 második félévére jellemző emelkedése. A GKI Gazdaságkutató Rt. (www.gki.hu) által - az Európai Unió támogatásával - készített felmérés szerint a fogyasztók várakozásai jelentősen, csaknem három éve nem tapasztalt szintre emelkedtek, s tavalyi csúcspontján stagnált az üzleti bizalmi index is. Az iparban - ha kissé lassulva is - összességében folytatódott a várakozások bő fél éve tartó, csaknem töretlen javulása, az építőiparban és a kereskedelemben viszont decemberhez képest némi romlás következett be. A magyar gazdaság kilátásainak megítélése - ha csak szerény mértékben is -, de minden ágazatban kedvezőbb lett. Az iparban az elmúlt időszak termelésének megítélése enyhén romlott, a kilátásoké viszont ennél jelentősebb mértékben javult. A rendelésállományokról alkotott kép kissé rosszabb lett, ezen belül is főleg az exporté. A készletek kissé csökkentek, a foglalkoztatási szándékok javultak. Az építőiparban viszont az előző időszak termelési színvonalának megítélése és a foglalkoztatási szándék egyaránt romlott, a meglévő rendelésállomány megítélése viszont valamelyest javult. A kereskedelmi cégek a decemberinél kedvezőbb üzletmenetről, ugyanakkor passzívabb megrendelési politikáról számoltak be, megítélésük szerint ugyanis a kereskedelmi készletek átlagos szintje tovább emelkedett. Kissé a várható üzleti lehetőségekre vonatkozó kilátások is romlottak.
A fogyasztók saját pénzügyi helyzetüket januárban a decemberinél lényegesen kedvezőbbnek ítélték, s a következő 12 hónapban további javulásra számítottak. Az ország gazdasági helyzetét lényegesen jobbnak látták, mint egy hónappal korábban, s a következő egy évben további javulását várták. Inflációs várakozásaik jelentősen mérséklődtek a decemberihez képest, s a következő 12 hónapban az áremelkedés ütemének további érezhető csökkenésére számítottak. A munkanélküliségre vonatkozó várakozásaik ugyancsak javultak. A lakosság vásárlási kedve nagyon jelentősen emelkedett az előző havihoz képest, a következő 12 hónapra vonatkozó várakozások pedig további szerény javulást vetítenek előre. A megtakarításra kedvező alkalmat látók aránya tovább emelkedett, de ennek ellenére a decemberinél kevesebben látták úgy, hogy a következő egy évben képesek lesznek megtakarítani.
Magyarország hét régiója közül négyben javultak, háromban pedig romlottak a fogyasztók várakozásai. A fogyasztói bizalom Észak-Magyarországon, a Nyugat-Dunántúlon és Közép-Magyarországon az országos átlagot messze meghaladó mértékben emelkedett, míg az Észak-Alföld fogyasztóinak bizalma az országos átlagtól kissé elmaradva nőtt. A Közép- és Dél-Dunántúl, valamint a Dél-Alföld lakosságának fogyasztói bizalma csökkent az előző hónaphoz képest.