A digitális analfabetizmus mentén szakadhat a magyar társadalom

Ha nem cselekszünk, a jövőben az Európai Uniónak és benne Magyarországának szembe kell néznie az elektronikus alkalmazásokat kezelni nem tudó, úgynevezett digitális analfabéták tömegének leszakadásával - állították az "E-Magyarország, e-kormányzat" konferencián a rendezvény résztvevői, akik azt is megfogalmazták, hogy a digitális írástudatlanság felszámolása nem csupán az esélyegyenlőséget biztosítja, de piacbővítést is jelenthet az IT szektornak. A rendezvényen kimondták, hogy egy kézbe kellene kerülnie az informatika és a távközlés irányításának, és hogy kiemelt kérdésként szükséges kezelni a digitális közmű fejlesztését.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Magyarország számára egyértelműen kitörési pont az IT szektor fejlesztése, ahogy ezt az  Európai Unió ajánlása is megfogalmazza - derült ki a 2008. november 20-21-én Siófokon tartott "E-Magyarország, e-kormányzat" konferencián, amelyen a kormányzat, a közigazgatás, az önkormányzatok és hazai ágazati nagyvállalatok szakemberei két napon keresztül folytattak párbeszédet Magyarország informatikai jövőjéről.  

A rendezvényen kiderült, hogy az infokommunikáció világában tapintható közelségbe került egymáshoz a távközlés és az informatika, és az információs és kommunikációs technológiai (IKT) szektor egységes abban a kérdésben, hogy intenzívebbnek kell lennie az informatikai fejlődésnek Magyarországon. Ennek érdekében pedig szívesen látnák egy kézben az informatika és a távközlés irányítását. A digitális közműrendszerek fejlesztése kapcsán az állam és a piaci szereplők közös felelősségéről is szó esett, valamint a konferencia fontos kérdése volt az úgynevezett e-befogadás, vagyis a digitálisan leszakadó társadalmi rétegek felzárkóztatását célzó, 2008-ban Európa-szerte kiemelt program.

A kormányzat és önkormányzatok képviselői, a szakmai szervezetek és az ágazatot képviselő vállalatok teljes megállapodásra jutottak abban, hogy az információs társadalom kialakítása az egyik legfontosabb aktuális feladat.   

Ennek kapcsán fogalmazódott meg, hogy nagy kihívás lesz az internetet használni nem tudók bevonása a szinte minden területen uralkodóvá váló elektronikus szolgáltatásokba.

"Aki kimarad, behozhatatlan hátrányt szenved. Az előadások és azt követő dialógusok jól mutatták, hogy a szakértők szerint a válság még jobban rászorít bennünket a jövő tudatos tervezésére, ezért különösen időszerű a digitális írástudatlanság felszámolása, a szükséges infrastruktúra megteremtése és az e-szolgáltatások továbbfejlesztése." - adott összegzést Demcsák Mária, a Piac és Profit főszerkesztője, a konferencia rendezője.

A konferencián részt vett többek között Veres János pénzügyminiszter, Baja Ferenc informatikáért felelős kormánybiztos, Gyenesei István önkormányzati miniszter, az üzleti szféra képviseletében olyan nevek fémjelezték a rendezvényt, mint például a Hewlett-Packard (HP), a Magyar Telekom, a Microsoft, a Synergon, de megjelent a konferencián az Infórum, az Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) és a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) is.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo