Magyarország számára egy 3,5 százalékos GDP növekedést jósol az IMF 2024-re, ami nem rossz szám annak fényében, hogy Európa várható kilátásait átlagosan 0,9 százalék körülire teszi a Nemzetközi Valutaalap. A borús előrejelzés fő oka az alacsony fogyasztói hangulat és a magas energiaárak.
Az Egyesült Államokban az előrejelzések szerint a GDP-növekedés továbbra is mérsékelten erős marad, amit a reálbérek emelkedése támogat. Ennek következtében élénkülő fogyasztásra számítanak az USA-ban. A növekedés üteme azonban lassul elsősorban a munkaerőpiaci tendenciák miatt. 2024-ben a Citigroup 20 000 alkalmazott elbocsátását tervezi. A Google, az Amazon és a Salesforce is létszámcsökkentést jelentett be. A csomagszállító óriás, a UPS 12 000 munkahely leépítésével számol.
Kínában az ingatlanpiaci gondok visszahúzzák a gazdasági növekedést. Az ingatlanértékek csökkenése hatással van a bevételekre, a vagyonra és a közhangulatra. A szakértők ezért a fogyasztás visszaesését jósolják.
Latin-Amerikában Chile és Brazília volt az első feltörekvő országok között, amelyek 2021-ben kamatot emeltek – tavaly pedig ők voltak az elsők, amelyek csökkentették azokat. Az áremelkedések közepette a javuló belső keresletnek köszönhetően az IMF 2024-ben javította Brazília és Mexikó kilátásait.