A termelés volumene szezonálisan és munkanaptényezővel is kiigazított index szerint januárban az előző hónaphoz képest 1,0%-kal csökkent, az előző év azonos időszakához viszonyított - csupán munkanaphatástól tisztított index alapján - pedig 6,4%-kal nőtt.
2003 januárjában az export 7,9%-kal haladta meg az előző év azonos időszakit. Az ipari vámszabad területeken működő szervezeteknél azonban, melyek a kivitel 54,6%-át adják, az átlagot meghaladó, 20,2%-os emelkedés figyelhető meg. Az ipar első havi belföldi értékesítése 0,4%-kal volt magasabb, mint egy évvel korábban.
2003 januárjában afeldolgozóipari termelés 2002 azonos időszakához képest 5,0%-kal, a villamosenergia-, gáz-, gőz- és vízellátás teljesítménye 6,5%-kal növekedett, utóbbi részben az előző évinél kedvezőtlenebb időjárás következménye.
Az ágazatok közül legnagyobb mértékben, 26,6%-kal a feldolgozóipari termelés több mint egynegyedét képviselő villamos gép, műszer gyártása nőtt, ahol a híradás-technikai termék, készülék gyártása ágazat termelése volt kiemelkedő. A növekedési ütem lassulása ellenére is jelentősen, 16,5%-kal emelkedett a gép, berendezés gyártása. Az előző hónapok stagnáló tendenciájával ellentétben a fémalapanyag, fémfeldolgozási termék gyártása alág termelése 13,1%-kal nőtt. Számottevő, 12,6%-os volumennövekedés figyelhető meg a vegyi anyag, termék gyártása alágban.
A feldolgozóipar jelentős súlyt képviselő ágazatai közül az élelmiszer-, ital- és dohánygyártás termelése 3,8%-kal visszaesett, míg a járműgyártás volumene alig haladta meg az előző év szintjét (100,6%).
Folytatva az előző hónapok csökkenési tendenciáját legnagyobb mértékben a bőrtermék, lábbeli előállítása (31,0%), illetve a kokszgyártás, kőolajfeldolgozás termelése (22,2%) maradt el az egy évvel korábbitól.
2003 januárjában a megfigyelt feldolgozóipari ágazatok összes új megrendelései 9,7%-kal nőttek. Az új belföldi megrendelések kismértékben, 3,0%-kal, az új exportrendelések pedig erőteljesebben, 11,9%-kal emelkedtek. Az összes rendelésállomány 2,2%-kal haladta meg az előző év azonos időszakát.
Az egy főre jutó ipari termelés a legalább 5 főt foglalkoztató vállalkozások körében az év első hónapjában 3,1%-os létszámcsökkenés mellett 8,5%-kal volt magasabb, mint 2002 azonos időszakában.
Magyarország területi egységei közül az ipari termelés 2002 első hónapjában legnagyobb mértékben a közép-dunántúli régióban bővült (19,5%-kal), de jelentősen (9,8%-kal) nőtt az észak-magyarországi körzetben is. Csökkenést ebben az időszakban csak két régióban, az észak-alföldiben (1,1%) és a dél-alföldiben (2,3%) regisztráltunk.
4,7 százalékkal nőtt az ipari termelés
Az ipari termelés az előző év azonos időszakához viszonyítva 2003 januárjában 4,7%-kal emelkedett - tette közzé a KSH.
Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Klasszis Befektetői Klub
2025. május 27. 17:00, Budapest
Véleményvezér

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből
Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.

Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát
Nagyot lehet külföldön nyerni, ha jól figyeljük az árakat.

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek
Újabb fekélyes terület az egészségügy területén.

Állítólag Veszprém megye összes védőnőjétől megvonták a költségtérítési támogatást
Nem hisszük el, hogy igaz.

A korrupció melegágya a cégeknek adott állami támogatások, első helyen állunk
Bindzsisztán pénzpumpája.