11 magyar a legjobbak között!

A legjobb helyezést elért két magyar cég, a rangsorban hatodik Assocom Kft., illetve a kilencedik AITIA International Zrt. az elmúlt öt évben 1 605 százalékos, illetve 1 3019 százalékos növekedést produkáltak. A listavezető lengyel Polish Blue Media Sp. z o.o., amely rekordot állított be öt év alatt realizált 11.226 százalék os növekedésével, újra megnyerte a közép-európai technológiai cégek növekedésének mérését és értékelését szolgáló, immáron 8. alkalommal meghirdetett Technology Fast 50 versenyt. A Technology Fast 50 győzteseinek átlagos árbevétel-növekedése 910 százalék volt.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A Deloitte közép-európai Technology Fast 50 versenye az egyetlen olyan, évente megrendezett regionális megmérettetés, ahol a közép-európai technológiai vállalatokat öt éves árbevétel-növekedésük alapján rangsorolják. A Technology Fast 50 program első helyezettjei a következő hat ország cégei lettek: Csehország, Szlovákia, Magyarország, Lettország, Lengyelország, és most első alkalommal Bulgária. (Itt megnézheti, hogyan teljesítettek a magyarok tavaly...)

Az idei Technology Fast 50 verseny első díját a lengyel Blue Media Sp. z o.o. nyerte (ahogyan tavaly is), amely olyan gazdasági területeken alkalmazza az információ-technológiát, mint a telekommunikáció, a bankszektor, illetve a pénzügyi szolgáltatások. A cég árbevétele több mint 11.226 százalékkal növekedett az elmúlt öt évben, míg az előző évinél 3.635 százalékkal volt magasabb.

A második helyezett is egy lengyel cég, a Travelplanet.pl lett. A cég interneten értékesít utazási szolgáltatásokat; árbevétele 4,798 százalékkal emelkedett. A dobogó harmadik fokát viszont egy újonc foglalhatta el: a bolgár UNIVERSAL K, amely high-tech termékeket állít elő telekommunikációs vállalatok számára, és 2.900 százalékos növekedést ért el az elmúlt öt évben.

Hatodik, kilencedik

Idén 11 magyar cég található a Deloitte Fast 50 nyertesei között. A legjobb helyezést elért két magyar cég a rangsorban hatodik Assocom Kft., illetve a kilencedik AITIA International Zrt. az elmúlt öt évben 1 605 százalékos, illetve 1 3019 százalékos növekedést produkáltak.

Karli Péter, a Deloitte Zrt. Pénzügyi Tanácsadás üzletágának igazgatója szerint továbbra is az idei mezőnyben magukat 24 céggel képviseltető szoftvercégek uralják a versenyt; a részvételüket az előző évhez képest 11 százalékkal növelő 'dot.com' vállalkozások szintén jelentős növekedésről számoltak be. "Az idei Fast 50 lista sokfélesége a közép-európai technológiai szektor erejét mutatja. Az innovatív, új szolgáltatások és termékek kínálata, valamint a hagyományos területeken is fenntarthatónak bizonyuló fejlődés ígéretes jelzés a technológiai cégek további 21. századi növekedése tekintetében." - tette hozzá Karli.

A feltételek

A győztesek kiválasztása a 2002-2006-os időszakra jellemző százalékos árbevétel-növekedés alapján történt. A részvételhez a Technology Fast 50 pályázóknak a következő feltételeknek kell eleget tenniük: legalább 50.000 EUR működési árbevétel 2002-ben; közép-európai székhellyel kell rendelkezniük, valamint olyan saját tulajdonú technológiával, amely jelentős részben hozzájárul a fenti eredményhez. Más vállalatok technológiájának vagy szellemi tulajdonának egyedi jellegű felhasználása nem teszi részvételre alkalmassá a jelölteket. A programról további információkat ezen a címen találhat.

A közép-európai Technology Fast 50 rangsor első 10 helyezése a következőképpen alakult:

"A "Rising Star" kategóriában olyan cégek kerülnek jelölésre, amelyek kiemelkedő sikereket értek el, azonban túl rövid ideje vannak jelen a piacon ahhoz, hogy nevezhettek volna a Fast 50 vállalatok között. A "Rising Star" cégek olyan piaci újoncok, akik 3-4 éve működnek, és 2004-es árbevételük meghaladta a 30.000 eurót" - tette hozzá Karli Péter.

Az idei év új csillaga a rekordméretű árbevétel-növekedést (12,667% az elmúlt három évben) felmutató lengyel Hoopla.pl. Ebben a mezőnyben az Agito.pl nevű lengyel e-kereskedő cég lett a második, míg a bolgár Telerik Corp, egy szoftver- és alkalmazás-szállító a harmadik helyezett. A MEMOS Software, egy egyedi szoftvereket fejlesztő cseh cég is bekerült a legjobb öt újonc közé. A Rising Star kategóriában Magyarországot a hetedik, illetve nyolcadik helyezést elért Alerant Information Technology Kft.  (195%-os növekedés) és a BCS Business Consulting Services Kft. (146%-os növekedés) képviseli.

A verseny egyre inkább kiterjed a világ többi részére is, a közép-európai program győztesei pedig automatikusan részt vesznek az európai Technology Fast 500 megmérettetésben is, melynek eredményeit 2007. november 27-én, Londonban hirdetik ki. További információ itt.

Véleményvezér

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.
Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát

Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát 

Nagyot lehet külföldön nyerni, ha jól figyeljük az árakat.
A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek 

Újabb fekélyes terület az egészségügy területén.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo