A Csepel-sziget északi csúcsán az elmúlt félévben is nagy ütemben haladt előre az építkezés. Az egyes alprojektek munkálatai miatt, a leendő tisztítótelep területén és körülötte nyárfákat kellett kivágni, melyeket az erdészeti hatóság előírásának megfelelően az eredetinél is nagyobb mennyiségben pótolnak. A újratelepítéseknek köszönhetően a tisztítómű próbaüzembe helyezéséig, tehát 2009 nyaráig több mint 3200 kisfát fognak elültetni, melyek között olyan őshonos fafajták is megtalálhatóak, mint a barkócaberkenye, ezüstfa, hársfa, korai és mezei juhar, szürke nyárfa, vadkörte, virágos kőris.
A munka intenzitását mutatja az eddig beépített anyagok mennyisége is: ez év március végén még arról adtunk hírt, hogy az építkezés során 32 400 m3, alaplemezből és falakból álló szerkezeti betont és 5100 tonna betonvasat építtetek be. Augusztusi adataink alapján már elmondhatjuk, hogy a kivitelezés során felhasznált szerkezeti beton mennyisége duplájára, azaz 66 600 m3-re emelkedett, míg a beépített betonvas mennyisége meghaladja a 8000 tonnát.
A központi műtárgy mellett a telepen már elkezdődött további, a tisztítási folyamatban szerepet játszó technológiai egységek (szagtalanító gépház, pasztörizáló iszaprothasztó) építése is.
A projekt nagy hangsúlyt fektet a társadalmi szemlélet alakítására és a környezeti tudatosság erősítésére is. Az ÉlőDuna projekt volt a főtámogatója a Lánchídon múlt hét szombaton, 2007. szeptember 15-én megrendezett DunaFelfedés elnevezésű, Maider Lopez spanyol művész által koordinált public art rendezvénynek. Az eseményen megközelítőleg 4300 ember, köztük az ÉlőDuna Projekt eszmei támogatója, Kolonics György kenuversenyző olimpikonunk is zöld esernyővel fedte be a Lánchíd felületét, így üzenve, hogy a folyó mentén élők nem szentelnek elég figyelmet és törődést a Dunának, Európa meghatározó természeti kincsének.