Az oregon állambeli Prineville-be tervezett Facebook-adatközpontot úgy harangozták be, mint zöld bázist: a számítógépeket hűtési rendszer alacsony energiafogyasztású lesz, a légkondi gazdaságosan fogja használni a kültéri hideg levegőt, a téli időszakban a szerverekben keletkező hőt újrahasznosítják majd a helységek fűtésére. Az energiahatékonysági skálán (PUE) 1,5-ös értéket kíván elérni a létesítmény, 12 százalékkal csökkentve az energiafogyasztást a korábban épített adatközpontokhoz képest.
A Change.org, a Greenbiz.com és több más médium azonban rámutatott, hogy a központ egy része nem éppen zöld forrásból előállított energiával készül működni. A Facebook a PacifiCorp egyik leányvállalatát, a Pacific Powert, hogy energiát biztosítson a leendő adatközpont működéséhez. A Pacific Power azonban a vízenergia mellett fosszilis erőforrásokra is hagyatkozik. Sőt energiája többségének szén a forrása. A Change.org petíciót hirdetett „Akadályozzuk meg, hogy a Facebook szénre váltson!" felkiáltással.
Több számítástechnikai cég készül adatközpontot létesíteni Oregon államban, mert az áramigényes szerverekhez és azok hűtési rendszeréhez jól jön a viszonylag olcsó vízenergia, amiben bővelkedik a régió.
A kritikákra válaszolva a Facebook képviselői hangsúlyozták, hogy a PacifiCorp az első számú piaci szereplő a megújuló energiák részarányában, és energiáját geotermális, víz- és szélenergiából, valamint szénégetéssel állítja elő. Az energiacég zöld portfóliója 2400 százalékkal nőtt az elmúlt három évben (ám azt nem tudni, mekkora százalékot foglal el avállalat teljes kapacitásában).
A Facebook adatközpontját 2011 elején helyezik üzembe. Oregon állam törvényei 2025-re 25 százalékos megújuló energia-arányt követlenek meg.