Ki lesz idén a legzöldebb?

A Deloitte Magyarország idén is meghirdeti a Közép-európai Környezeti Jelentés Díjat, népszerű nevén a Zöld Béka Díjat. A díjat azok a vállalatok nyerhetik el, amelyek az év legjobb környezeti vagy fenntarthatósági jelentését készítik.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A díjra bármely olyan közép-európában bejegyzett vállalat pályázhat - függetlenül az üzleti szektortól, amelyben tevékenykedik, vagy a foglalkoztatottak számától -, amely éves jelentése részeként, vagy külön környezeti, illetve fenntarthatósági jelentésben mutatja be környezeti teljesítményét. A Zöld Béka Díjat az Európai Parlament és Tanács irányelve is támogatja, ugyanis a közepes és nagyvállalatoknak, az EU más országaiban működő vállalatokhoz hasonlóan fenntarthatósági jelentést kell készíteniük, illetve üzleti jelentésüket társadalmi felelősségvállalásuk gyakorlatának bemutatásával kell kiegészíteniük.

A Zöld Béka Díj célja, hogy a régió vállalatainak éves beszámolója ne korlátozódjon a társaság üzletmenetének pénzügyi vonatkozásaira. A környezetvédelmi és fenntarthatósági jelentés elkészítése és nyilvánosságra hozatala számos előnnyel járhat a vállalatok számára. Egyrészt a jelentés a vállalat gazdasági szektorában tevékenykedő versenytársak hasonló jelentéseivel összehasonlítható, összevethető, ezért a jelentések a pénzügyi indikátorokhoz hasonló gazdasági, társadalmi és környezeti mérőszámokat tartalmaznak. Másrészt a jelentés elkészítése során a vállalat olyan komplex adatbázishoz jut, amely adatok korábban csak a szervezet különböző részein, szintjein, elkülönülten voltak megtalálhatók.

Egy ilyen jelentés elkészítésével a vállalat megkülönböztetheti magát versenytársaitól, kiemelkedhet közülük, hiszen a régió vállalatai még csak most kezdik felismerni a fenntarthatóság stratégiai jelentőségét a működésük során. Mindezek mellett nem hagyható figyelmen kívül az sem, hogy a jelentés elkészítése során párbeszéd, intenzív kommunikáció jön létre a vállalat és környezete között, amely hosszú távú előnyökkel járhat a vállalat számára.

A kiválasztás menete

A Deloitte megvizsgálja és értékeli a környezeti vagy fenntarthatósági jelentést készítő vállalatok honlapján publikusan hozzáférhető jelentéseket. Ezen kívül lehetőség van a jelentések postán való elküldésére is. Az idei zsűri (szakértői nemzeti hátterét figyelembe véve) az angol, magyar, horvát és szlovén nyelvű ajánlatokat értékeli.

Amennyiben a vállalat környezeti teljesítményét az éves jelentés részeként mutatja be, a bíráló bizottság csak a jelentés környezeti teljesítménnyel foglalkozó részeit veszi figyelembe. 

A zsűri és a bírálati szempontok

A bíráló bizottság a környezeti kérdések iránt elkötelezett, elismert független szakértőkből áll, akik nem vesznek részt a vállalati környezeti jelentések elkészítésében, vagy hitelesítésében. A 2009-es Közép-európai Környezeti Jelentés Díj (Zöld Béka díj) bírálati szempontjainak alapja az Európai Fenntarthatósági Jelentés Díj (European Sustainability Reporting Award).

A bíráló bizottság az alábbi szempontok alapján fogja a nyertest kiválasztani, fenntartva magának a jogot, hogy eltérjen a listától, és megítélése alapján további szempontokkal is kiegészítse azt:

A Deloitte 2009. október 2-ig fogadja a pályázatokat, bármilyen formában - például éves jelentés, beszámoló, különálló környezeti/fenntarthatósági jelentések, EMAS nyilatkozatok, videó, CD-ROM, vagy honlap. A pályázatra való jelentkezés ingyenes; további részletek a Zöld Béka Díj oldalán.

 

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo