Hogyan magyarázzuk meg a következő generációnak?

Gillian Wright, a tudatosságról szóló előadása után a kerekasztal résztvevői a gyakorlat és a magyarországi helyzet bemutatásra tettek kísérletet.

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Demcsák Mária, a Piac és Profit főszerkesztője, vitaindítójában arról beszélt, hogy Gillian Wright előadásában elhangzottak szerint a kizárólag a megszerezhető javakat felvonultató élet mellett másféle javak is léteznek, amelyek jobban segíthetnek megismerni a világot, és benne magunkat. Az ember saját magával való törődése magában hordozza annak lehetőségét, hogy másokat is meg tudjon érteni.

Gillian Wright szerint ugyan az előadása némi ijedségre is adhatott okot, mégis az optimizmust is látni kell: ő 17 éve jár Magyarországra és megismert sok magyar fiatalt, akik a kurzusaira járva felismerik a változás okozta kényszert és azon vannak, hogyan élhetnek teljesebb életet, viselkedhetnek felelős polgárokként.


Radácsi László, BraunPartners, Lakatos Zsófia, Magyar PR Szövetség, Kiss Katalin, a MAM Hungária, Demcsák Mária

Kiss Katalin, a MAM Hungária ügyvezető igazgatója szerint vállalatvezetőként a cégek első embereinek fel kell ismerniük, hogy magukkal is törődniük kell. Egy vezető ugyanis csak akkor várhatja el a környezetétől, hogy kövessék, ha  létezik saját útja. Így olyan szervezetet kell kialakítani, hogy a gépsorok mellett ülők is megértsék, hogy merre megy a világ éls benne a vállalatuk.

Lakatos Zsófia, Magyar PR Szövetség  elnökségi tagja is látni véli a lassú, de biztos változást. A négyéves fia ugyanis 30 éve még szó sem volt például a szelektív hulladékgyűjtésről, ma pedig már az óvodában megismerkednek a gyermekek a környezettel való figyelemmel. Ugyanezt látja tanácsadóként a cégek életében: a gondolkozás változása megindult az üzleti szférában is.

Radácsi László, a Braun & Partners szakmai igazgatója egy felmérés sokkoló eredményeiről beszélt. A kilencvenes években a rendszerváltozással a cégek élére került, ma az üzleti elitet jelentő fiatal vezetők körében végzett kutatás arra az eredményre jutott, hogy ezek a vezetők szinte semmi időt és energiát nem tudnak arra fordítani, hogy önmaguk (belső) fejlődésével foglalkozzanak. Ma az egyén spirituális fejlődése előtt óriási korlátok állnak. Radácsi László szerint még ha megindul is ez a folyamat, a közösségekben nem működő összefogás miatt lehetséges, hogy "hatmilliárd kis Buddha" él majd a földön, izoláltan.#page#

Demcsák Mária az elhangzottakra úgy reagált, hogy amennyiben "mindig arra várunk, hogy majd más elkezdi a változást, akkor semmi sem történik". A kollektív gondolkodás fejlődéséhez nem szabad arra várni, hogy más külső erő, a kormányzat, a vezetők majd mutatják az utat. Az alulról jövő kezdeményezések is kikényszeríthetik a változást. Ez egy olyan erő lehet, amelyet észre kell vennünk, hiszen az egyén sem adhatja át a felelősséget.

Félelmeink

Gillian Wright igazat adott a Piac és Profit főszerkesztőjének, szerinte is elég egy kis csapatnak elkezdeni a változást. A történelem során ugyanis mindig kis csoportok volatk azok, amelyek nem törődve azzal, hogy kik értenek egyet és kik csatlakoznak, megindítottak a sorsdöntő változásokat. "Le kell győznünk a félelmet, hiszen a kollektív jövőnkről kell gondoskodnunk" - mondta, hiszen "hogyan magyarázzuk meg a következő generációknak, hogy tehettünk volna a jövőjükért, de mégsem cselekedtünk?"

Kiss Katalin szerint a kudarc csak a sikerorientált ember számára elvetendő. A gondolkodó ember esteében a kudarcok segítenek a fejlődésben.

Radácsi László szerint meg kell szabadulni a kettősség béklyójától. Az igaz/hamis, jó/rossz szembeállítások nem szolgálják a fejlődést. Az útmutatásról szólva pedig arról beszélt, hogy minden olyan üzenet, ami "végről" szól, ellenállást szül a befogadókban. Az ijesztgetéssel nem lehet eredményeket elérni: a dohányzás vagy a mellrák elleni küzdelem éppen arra példák, hogy eredménytelen ez a fajta megközelítés.

Véleményvezér

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten 

A jövedelemhez képest Bécsben a legolcsóbb a lakhatás egész Európában.
Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt

Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt 

A nyugdíjas fizetések nagyon felizgultak Magyar Péter látogatása miatt.
Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben

Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben 

Az ellenzéki vezető szerint a Fidesz propagandistákat vet be, hogy az emberek ismerhessék meg a valóságot.
Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről

Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről 

Az elmaradt reformok tragédiája.
Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben 

Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo