A sikert mutatja az is, hogy a környezetvédelem ügye a 2008-as költségvetés nyertese lett: összesen 25 százalékkal nőttek a környezetvédelmi és vízügyi célokra rendelkezésre álló források. A környezetvédelmi tárca sikere azonban nem csak a költségvetés számaiban jelenik meg.
Fodor Gábor irányításával számos régóta húzódó ügy végére tett pontot a szaktárca az elmúlt egy évben. Sikerült megállapodást kötni Ausztriával a Rábáról, eltakarították a csepeli galvániszapot, visszaküldték a német illegális import hulladék több mint felét, visszaadták az Őrségi Nemzeti Park függetlenségét. Fodor Gábor zéró toleranciát hirdetett a zöldbűnözés ellen, és ennek érdekében megerősítette a zöldhatóságokat: idén 80 fővel emelkedik a természetvédelmi őrszolgálat és 227 fővel a felügyelőségek létszáma. 2010-ig összesen 450 fővel emelkedik az ellenőrzési területeken dolgozók létszáma.
A régi adósságok kiegyenlítésén túl fontos szerepet kapott a stratégiai tervezés, amellyel a tárcavezető új irány szabott a hazai környezetvédelemnek, így 2008. a zöld alkotmányozás éve lett. Elkészült a Környezetügy Középtávú Stratégiája, amit a KvVM társadalmi vitára bocsátott. Az Országgyűlés egyhangúan, ötpárti konszenzussal fogadta el a Nemzeti Éghajlatváltozási Stratégiát, a kormány elfogadta a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Stratégiát és az év végéig elkészül a hozzá tartozó cselekvési program is.
Fodor Gábor kiemelte: fontosnak tartotta, hogy minden nagy horderejű ügyet társadalmi vitára bocsásson, hiszen a társadalmi szemléletformálás és a közös felelősségvállalás is szerves része a zöld alkotmányozásnak. Ötpárti egyetértéssel, civil és politikai konszenzussal született meg a jövő nemzedékek ombudsmanja intézménye, valamint a Nemzeti Éghajlatváltozási Stratégia is.
A zöldtárca vezetője határozottan lépett fel a nemzetközi környezetvédelmi ügyekben. A verespataki aranybánya területrendezési engedélyét többek között a magyar fél fellépése miatt függesztették fel. A Tőketerebesre tervezett széntüzelésű erőmű hatásvizsgálati tanulmányát kezdettől fogva elfogadhtatlannak tartotta a KvVM, s végül a szlovák gazdasági miniszter is a magyar érveket igazolta azzal, hogy nem támogatta az erőmű megvalósulását. Fodor Gábor a Heiligenkreuz-ra tervezett hulladékégető határmenti megépítése ellen is határozottan tiltakozott, és kezdeményezte azt is, hogy a Fertő-Hanság és Őrségi Nemzeti Park jogorvoslatra jogosult ügyfélként jelentkezzen be a hulladékégető osztrák engedélyezési eljárásába. A Rába-habzás megszüntetésére kötött osztrák-magyar megállapodás legkésőbb 2010-re biztosítja a szennyező anyagok a korábbiaknál jóval szigorúbb határértékek alá szorítását (2009-ig szűrőket szerelnek be a habzásért elsősorban felelős három osztrák bőrgyárba, a szintén erősen szennyező fürstenfeldi geotermikus erőművet pedig idén bezárják, a következő fűtési időszakban már nem fog működni), így a habzás megszűnését. A megállapodás részét képezi a folyó teljes ökológiai rehabilitációja, amely már az idén megkezdődik.
A Vásárhelyi Terv Továbbfejlesztése (VTT) is folytatódik: folyamatban van és várhatóan még az idén befejeződik a Cigánd-Tiszakarádi árapasztó tárazó és a Tiszaroffi tározó megvalósítása, erre 6,9 milliárd Ft költségvetési forrás szerepel a tárca idei költségvetésében. A további, újonnan induló létesítmények beruházásaihoz a fedezetet a KEOP biztosítja, melyből 2007-2013. között árvízvédelmi fejlesztésekre 160 milliárd forint áll majd rendelkezésre, ebből csaknem 106 milliárd Ft a VTT-re.
Fodor Gábor nagy hangsúlyt fektetett a társadalmi szemléletformálásra, a környzettudatos életmód elterjesztésére. A tárca lakossági szemléletformáló Klíma Programot indított az éghajlatváltozás hatásainak csökkentése érdekében. A magyar környezetvédelemnek szóló elismerés az is, hogy Budapesten tartotta ülését az ENSZ béke Nobel-díjjal jutalmazott éghajlatváltozási testülete, az IPCC. Emellett elkészült a tárca Zöld Beruházási Rendszere: a kiotói kibocsátási egységeink kereskedésből befolyó összeg kizárólag klímavédelemre fordítható majd.Az elmúlt egy évben készült felmérések mind azt mutatják, hogy a zöldtárca munkájával a legelégedettebbek az emberek: a Szonda-Ipsos adatai szerint 2007 júniusa óta folyamatosan a KvVM munkájával a legelégedettebbek az emberek. "Talán erre vagyok a legbüszkébb abból, amit miniszterként elértem, hiszen bármit csinálhatunk, ha az emberek nem tartják fontosnak, semmit sem ér" - jelentette ki Fodor Gábor.