A biciklitároló 2 parkoló autó helyére épült, ezzel szimbolizálja azt a zöld törekvést, hogy ne a gyalogosok és más fenntartható közlekedési formák rovására történjenek a kerékpáros fejlesztések - jelentette ki Fodor Gábor.
A miniszter a hivatal épülete előtt bemutatta azt a mobil légyszennyezettség mérőállomást is, amely szeptember 22-én, az Autómentes Napon, a minisztérium Andrássy út 33. sz. előtt felállított standja mellett légszennyezettség méréseket készít majd. A kezdeményezés célja, hogy a tárca kimutassa, milyen változást jelenthet a levegő minőségében az, ha az autók helyett a kerékpárok uralják a várost. (A GKM a korábbi évekhez képest elképesztő, 56 milliárdos bicikliút-fejlesztést ígér az uniós forrásokból.)
Levegőt
A mérőkocsi a szállópor, kén-dioxid, nitrogén-oxid, nitrogén-dioxid, szén-monoxid, ózon és benzol koncentrációját méri. A rögzített adatokat később összehasonlítják egy átlagos hétköznapon mért értékekkel. Az Európai Mobilitási Hét keretében a minisztérium több napos, forgalomszámlálással egybekötött zajmérést is végez, szintén az Andrássy úton.
A levegő minőség esetenként nem megfelelő, a nagy forgalmú utak mentén a szennyezettség időnként eléri vagy meghaladja az egészségügyi határértéket. Ennek nyomon követése érdekében a levegőminőségi mérőhálózat automata állomásai folyamatosan mérik a levegőben lévő egészségre káros szennyezőanyagok mennyiségét. Magyarországon jelenleg 59 levegőminőségi monitorállomás működik, ebből 11 a fővárosban üzemel.
A lakosság folyamatos tájékoztatását szolgálják a város különböző részein elhelyezett kivetítők, melyekről folyamatos információt kaphatnak a belváros és a külterület levegőminőségéről. Az adatok elérhetők a minisztérium honlapjáról.