700 ezer ember szemetét rendezik

Békés megyében 115 ezer ember életminőségét javítják azzal, hogy a korábban lerakott hulladékok káros hatásait megszüntetik és rehabilitálják a szeméttelepek környezetét. Eközben Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében új telepek nyitásával megindult az a nagy projekt, amely 600 ezer ember életminőségét érinti.

A Környezet és Energia Operatív Program (KEOP) száz százalékos finanszírozásával indul az a másfél milliárd forintba kerülő projekt, amely többek között Békéscsabát, Szarvast, Gyomaendrődöt és Kondorost érinti, s összen 115 ezer ember életkörnyezetére van hatással. A támogatást elnyerő konzorcium már csak arra vár, hogy a második körös pályázatukról döntsön a közreműködő szervezet. Ha minden a tervek szerint alakul, akkor a következő esztendő második felében megkezdődhetnek a beruházások, amelyek során megszüntetik a korában lerakott hulladékok káros hatásait, és javítják a szeméttelepek környezetét is.

Eközben más szemétkezelési projektek is révbe érnek: Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében két új, hazai és uniós előírásoknak is megfelelő hulladéklerakót nyitottak január első napjaiban. A projekt 35 millió eurót emésztett fel, azaz mintegy 9,5 milliárd forintos költségvetésből valósították meg Kisvárdán és Nagyecseden. Ez jelenti a 34 milliárd forintos északkelet-magyarországi környezetvédelmi és hulladékgazdálkodási nagyprojekt első részét, amely 229 szabolcsi és 11 borsodi települési önkormányzat 2004-es összefogásából jött létre. A program egésze több mint 200 települést és közel 600 ezer embert érint. Az egyelőre próbaüzemben működő regionális depóniák összesen 330 ezer köbméter hulladék befogadására alkalmasak, és hat korábbi hulladéktelepet váltanak ki, melyek csak december 31-ig rendelkeztek meghosszabbított, ideiglenes működési engedéllyel.

 

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo