A Dreher Sörgyárak Zrt. elkötelezett a fenntartható fejlődés és a környezet védelme iránt, így üzletpolitikájának lényeges eleme az erőforrásokkal való hatékony bánásmód - nyitotta beszédét az átadással egybekötött sajtótájékoztatón Hector Gorosabel, a Dreher Sörgyárak Zrt. elnök-vezérigazgatója. Elmondása szerint már 1995 óta kezelik a szennyvizüket, hogy az minél tisztábban juthasson a csatornákba, ám az új rendszernek köszönhetően az általuk használt víz immár száz százaléka kerül úgy a szennyvízcsatornákba, hogy az megfelel minden uniós, illetve magyar szabálynak.
A fejlesztésnek további előnyei is vannak, hiszen a biogáz fejlesztő telepnek köszönhetően, a terméket vissza tudják forgatni, így a Dreher tíz százalékkal tudja csökkenteni az energiafelhasználását, illetve ugyancsak tíz százalékkal csökken a széndioxid kibocsátása is.
Az ilyen irányú fejlesztések nem újdonságok a cég háza táján, hiszen Hector Gorosabel elmondása szerint az elmúlt 12 év során 10,29 hl/hl-ről 4,72 hl/hl-re, azaz összesen 55 százalékkal csökkentették a gyártási folyamatban felhasznált víz mennyiségét. A folyamatos technológiai fejlesztéseknek, és hatékonyságnövelő beruházásoknak köszönhetően ugyancsak 55 százalékkal mérséklődött a vállalat villanyáram felhasználása - emelte ki az elnök-vezérigazgató.
"Tennivaló akad még bőven"
A környezetvédelem és azon belül a klímaváltozás egyre fontosabb politikai kérdés egész világon, így Magyarországon is - közölte Fodor Gábor zöldminiszter. Szerinte az utóbbi időszakban komoly sikereket értünk el, ám tennivaló akad még bőven.
Éppen ezért "dicséret illeti a sörgyárat", mert jó példát mutat a többi multi felé, melyek többségét egyelőre ösztökélni kell a társadalmi felelősségvállalásra. Hogy ezt el tudjuk érni, a szakminiszter szerint el kell érni, hogy a közvélemény felöl is egyfajta elvárás legyen a CSR elvek teljesítése. (Egyre több gazdálkodó fordít növekvő figyelmet üzleti döntései során a társadalmi környezet elvárásaira, illetve az alkalmazottak munkaidőn túli gondoskodására.)
Ezzel egyetértett Kapusy Pál, a KÖVET (Környezettudatos Vállalatirányítási Egyesület) ügyvezető igazgatója, aki elmondta, hogy itthon egyelőre még nincs meg az a fogyasztói tudatosság, ami tőlünk nyugatra már jellemző. (Külföldön már nem ritka, hogy egy pénzügyi portfoliót úgy állítsanak össze, hogy abban csak az elismerten társadalmi felelősségvállalást végző cégek szerepeljenek.)
Természetesen a profitorientált cégeknek az is fontos, hogy az ilyen jellegű beruházásokba ne rokkanjanak bele, sőt még hasznot is hajtson - emelte ki Kapusy Pál. Szerinte ez mindenképpen megvalósulhat, mivel a fejlesztéseknek köszönhetően csökkenhet az adott cég energiaéhsége, ezáltal pedig a költségei is - ahogy azt a mostani fejlesztésnél is láthatjuk.