A Microsoft magyarországi leányvállalata az óriáscég irányítói által képviselt elvek mentén építette fel társadalmi felelősségvállalási programját, és maga is igyekszik minden lehetséges eszközzel támogatni a rászorulókat. Remek példa erre, hogy 2005 karácsonyán a vállalat az ajándékozásra szánt több millió forintot a Remény a Leukémiás Gyermekekért Közhasznú Alapítványnak adományozta.
Jól tükrözi a vállalat társadalmi felelősségvállalási törekvéseit Korlátlan Lehetőségek (Unlimited Potential - UP) elnevezésű kezdeményezése is, amelynek keretében olyan közösségi technológiai és oktatóközpontokat támogat, ahol az informatikai ismeretek átadásán van az elsődleges hangsúly, és az ismeretek elsajátításának a lehetőségévek a rászorulók élhetnek.
Korlátlanul minden térenIdén februárban két magyarországi alapítvány, a Roma Esély az Európai Uniós Csatlakozásért és a Fogyatékosok Esélye Közalapítvány is több százezer dollár értékben vehetett át pénzt és szoftvereket az UP kezdeményezés keretében. A Roma Esély az Európai Uniós Csatlakozásért Alapítványnak a Microsoft támogatásával így lehetősége nyílt arra, hogy felszereljen egy komplett, modern számítógéptermet, úgynevezett tudásközpontot. Ez megteremtette a lehetőségét annak, hogy az egyesület képzésein részt vevő, szociálisan hátrányos helyzetű emberek elsajátítsák azokat az alapvető informatikai ismereteket, amelyekre mindennapi életük során szükségük lehet, és amelyek megkönnyíthetik elhelyezkedésüket. A számítógépes terem megnyitására 2006. szeptember 4-én Debrecenben került sor.
A 2007 júliusáig tartó támogatási időszakban az egyesület Hajdú-Bihar megyében a debreceni főközpont mellett több kistérségben is tervezi további technológiai központok létrehozását.
Céges csapatépítés - másképp
A Microsoft Magyarország csapatépítése sem a szokványos módon zajlik, a cég munkatársai ugyanis az ilyenkor szokásos programok helyett rendhagyó módszert választottak a csapat összekovácsolására. Idén június 9-én már másodszor rendezték meg Living the Brand elnevezésű céges csapatépítőjüket, amely szervesen illeszkedik a vállalat társadalmi felelősségvállalási programjába.
A Microsoft csapata a program keretében kilenc, Nógrád és Heves megyei településen járt, és főként olyan intézményekben, iskolákban, óvodákban, gyermekotthonokban, idősek számára készülő közösségi központokban segítettek, amelyek kialakítására, fejlesztésére, szépítésére az önkormányzatnak nem volt megfelelő anyagi fedezete.
Az egynapos rendezvény alatt többek között megújult a csécsei Művelődési Otthon könyvtára. A szintén nógrádi Nagybárkányban a helyi óvoda elhasználódott, balesetveszélyes lépcsőjét javították ki, a nagyobbak számára pedig a helyi iskola könyvtárát korszerűsítették, bővítették könyvek gyűjtésével és új polcrendszer beépítésével, valamint Microsoft könyvtárprogram telepítésével.
Karancskeszin, az ország valóban egyik legszegényebb településén igazán elkelt a segítség. Itt a helyi iskola udvarán egy komplett játszóteret építettek a Microsoft munkatársai. Mohora kisközségben szintén egy vadonatúj, az EU-szabványnak is megfelelő játszóteret alakítottak ki a falu gyerekeinek.
A Mátra lábánál fekvő Gyöngyösön az Arany János Általános Iskola sportpályáját, valamint az itt lévő KRESZ-tanpályát hozták rendbe. Recsken a helyi óvoda, a szülők és a falu lakosai által már részben felépített "zsibongójának" vakolásában, festésében és a térkövek lerakásában segédkeztek.
Mátraballán az eddig a katolikus egyház kezében lévő, de az önkormányzatnak húsz évre átadott, nyugdíjasotthonná alakított parókiát szépítették és korszerűsítették.
Szihalom községben az általános iskola és az idősek gondozási központjának udvarát újították fel, lengőteke-pálya, "pagoda" és bográcsozáshoz való tűzrakó hely épült.
A legutolsó állomás a felsőpetényi gyermekotthon tornatermének átalakítása volt. Itt frissen festett falak, vadonatúj padlóburkolat és világítás, valamint kondicionálógépek, az udvaron pedig mini-focipálya várja majd a gyerekeket.
- Bármilyen nagy ívűek is általános céljaink, megvalósításuk egyetlen lehetséges módja, hogy mindig az egyént ruházzuk fel a szükséges képességekkel, lehetőségekkel. Mindegy, hogy éppen Nógrád megyei falvakban próbálunk segíteni hátrányos helyzetű intézményeknek, hogy emberibb körülmények között láthassák el napi teendőiket, vagy hogy vezető európai vállalatokkal és közösségi szervezetekkel alkotunk támogatási programot a kis-és középvállalatok termelékenységének javítására - mindig ugyanaz a cél vezérel bennünket: képessé tenni az embereket arra, hogy a technológia révén teljesebb, jobb életet élhessenek. Nap mint nap dolgozunk azon, hogy a Microsoft globális vállalati polgárként tovább fejlődhessen, és mindenütt új lehetőségeket teremthessünk az emberek számára - nyilatkozta Vityi Péter, a Microsoft Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója.
Bill Gates nyomdokain
A vállalat a jövőben is folytatni kívánja az adakozás nemes hagyományát. Továbbra is várják a szilárd elképzelésekkel rendelkező alapítványok jelentkezését Korlátlan Lehetőségek programjukra, és idén karácsonykor sem kollégáik és üzleti partnereik megajándékozása lesz a fő cél, hanem azoknak örömet szerezni, akiknek valóban szükségük van rá. A jó példa ragadós lehet, és a Microsoft mellé hamarosan számos nagyvállalat kerülhet fel a nagylelkű adakozók névsorába.