Az alkotás szórakoztató, ugyanakkor elgondolkodtató módon foglalkozik a fenntartható fejlődéssel, vállalati környezettudatossággal, társadalmi felelősséggel. A filmben megszólalnak a téma vezető szakértői. Mondandójukat négy képzeletbeli figura: egy menedzser, egy zöld aktivista, egy pap és egy feleség kommentálja. A filmet a vállalatok társadalmi felelősségvállalása (CSR - corporate social responsibility) témájában szervezett konferencia programjába illesztve mutatják be az érdeklődő szakembereknek. Az egész napos rendezvény előadásain és műhelymegbeszélésein olyan kérdések kerülnek megvitatásra, mint a CSR értelmezési lehetőségei, kapcsolata a vállalati stratégiával, a vezetők személyi felelőssége.
"A film alkotói arra a kérdésre keresik a választ, hogy mi a fenntartható fejlődés mindenkinek szimpatikus, de kissé elvont eszméjében a nagy- és kisvállalatok szerepe. Milyenek az ún. másért vállalkozók, akik a legközelebb állnak a fenntartható fejlődést szolgáló gazdasági szereplőkhöz?" - mondta Tóth Gergely, a KÖVET ügyvezető igazgatója.A Környezettudatos Vállalatirányítási Egyesület (KÖVET) által készített, "Másért vállalkozók?" címet viselő alkotás megszólaltatja a téma vezető szakértőit, példákkal mutatja be a vállalati zöldülést és felelősebbé válást, valamint annak korlátait.
A film szándékosan profi és amatőr egyszerre. A megszólaltatott szakértők között olyan nevek szerepelnek, mint Kerekes Sándor professzor, Láng István akadémikus, Lányi András író, Ekler Dezső építész, Fodor István, az Ericsson elnöke, ugyanakkor a narrátor, a kibicek,a halász, és a korcsolyázók szerepét a téma iránt elhivatott amatőrök játsszák. Segítségükkel betekintést nyerhetünk korunk legsúlyosabb kérdésébe, a korlátlan növekedésre épülő fejlődés fenntarthatatlanságára.
A KÖVET a bemutató után a közszolgálati csatornákon és DVD-n terjeszti a filmet. A konferencián további előadások hangzanak el a témában, a jelentkezés feltételeiről a szervezet honlapján található bővebb információ.
Talán könnyebben érthető, ha a fenntarthatóságot három koncentrikus kör viszonyával szemléltetjük. A természet része (alrendszere) a társadalom, a társadalom alrendszere a gazdaság. Minél távolabb kerülünk ettől az ideális állapottól, azaz minél inkább próbálja a gazdaság dominálni a társadalmat, a társadalom pedig a természetet, annál kevésbé fenntartható a rendszer. Minden lépés (pl. ha a pénz van az emberért, s nem fordítva), a fenntartható fejlődés irányába visz.
Másként megfogalmazva: a cél társadalmi jellegű, a gazdaság eszköz, a természet pedig feltétel.
A KÖVET olyan, a megelőző környezetvédelmet támogató módszereket dolgoz ki, népszerűsít és alkalmaz, amelyek egyaránt szolgálnak környezeti és gazdasági érdekeket.
Hosszú távú célja a szervezetek fenntarthatóvá válásának segítése, így a jövőben a környezetvédelem mellett nagyobb hangsúlyt fektet a cégek társadalmi és helyi gazdasági felelősségére is.
Az egyesület életében jelenleg 81 különböző méretű és ágazatban tevékenykedő cég, valamint 23 társult tagszervezet (egyetemek, állami intézmények) vesz részt. A KÖVET főtitkára Vizy Antal, a Denso SHE vezetője, elnöke pedig Vagdalt László, az AUDI környezeti vezetője.