Miért fontos egy vállalat életében a hatékony projektmenedzsment?

A projektmenedzsment képzés során számos készség és képesség sajátítható el, mellyel gyorsan alkalmazkodhatunk a gyors változásokhoz.

Az egész vállalat egy nagy projekt

Manapság már nem igazán beszélhetünk olyan szervezetről, ahol ne kellene kisebb-nagyobb projektekkel foglalkozni. Olyan tevékenységsorozatot értünk a kifejezés alatt, ami egy konkrét célt fogalmaz meg és annak elérésére irányul. Fontos, hogy meghatározott határidő-, költség- és erőforráskorlát mellett kell mindezt végrehajtani. Átgondolva, hogy miről is szól egy projekt, miket kell szem előtt tartani, bátran kijelenthető, hogy maga a vállalat is egy ugyanezen az elven működő program. Nem véletlen, hogy egyre több vállalat ismeri fel a projektmenedzsment képzés nyújtotta előnyöket.

A laikus projektmenedzsment negatív hatásai

A PMI által nyilvánosságra hozott nemzetközi felmérés szerint átlagosan a projekteknek csupán 68%-a zárul le sikeresen. Amelyek nem fejeződtek be, vagy sikertelenek lettek, azoknak oka általában az idő hiánya, illetve a költségkeret be nem tartása. Legtöbb esetben azonban a felelős személy hibája is lehet. Aki nem jártas a szakmában, annak gondot okozhat a projekttagok összetartása, motiválása, a szükséges idő felmérése, vagy a felmerülő kockázatok kezelése.

3 érv, miért érdemes projektmenedzsment képzésen részt venni

Első érvünk az, hogy a képzésen való részvétel az egyéni fejlődést biztosítja. A projektmenedzsment alapjait a jó idő-, költség- és erőforrásgazdálkodás jelenti. Ezen technikák elsajátításával a magánéletben előkerülő feladatokat, döntéseket is sokkal tudatosabban és mérlegelve lehet meghozni.

Második érvünk az, hogy a projektmenedzsment képzés során tanultak növelhetik a csapat hatékonyságát is. Ha a csoport tagjai tisztában vannak a projektmunka módszertani hátterével, az megkönnyíti a kommunikációt és csökkenti az esélyét a félreértéseknek is.

Az üzleti életben a legfontosabb, hogy a megszerzett tudás gyakorlatba történő átültetésével versenyképessé tegyük a szervezetet. Előbbiekben leírtak szerint, ha a team tagok rendelkeznek elegendő szakmai tudással az egységes módszertani eszköztárról, annak használatáról, hatékonyabb együttműködést születhet. A tanult módszerek kombinációja a szervezet saját működési elvével egy idő után rutinszerűvé válhat. A megszerzett rutin hozzájárul a hatékonyság növeléséhez, alacsonyan tartja a költségeket és lerövidíti a munka elvégzéséhez szükséges időt is.

Összegzés

A cikk elején említett felmérésből kiderült, hogy 262%-kal eredményesebbek azon projektek, melyek élén szakmabeli projektmenedzser áll. Ha egy szervezet hatékonyan alkalmazza a projektmenedzsmentet egy hozzáértő szakemberrel, akkor nagyobb az esélye a projektek sikerességének. Hatással van a ráfordított időre és költségekre, melyek a vállalkozás életében döntő szerepet játszanak.

Véleményvezér

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 
A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban  

Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek. 
Nem lehetünk büszkék: ezen a listán is utolsó helyen szerepel Magyarország

Nem lehetünk büszkék: ezen a listán is utolsó helyen szerepel Magyarország  

Ukrajna és Románia is jobban teljesített. 
Hadházy Ákos megmutatta, hogyan szépül a hatvanpusztai Orbán-birtok

Hadházy Ákos megmutatta, hogyan szépül a hatvanpusztai Orbán-birtok 

Épül, szépül a körbezárt uradalom környéke is. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo