Erre érdemes odafigyelni, mielőtt pénzt fektetnénk be

A szakértők jó tanácsai segítenek elkerülni az átveréseket.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Németországban pénzügyi csalás ügyében nyomoznak a hatóságok: a PIM Gold fiktív aranytartalékokra hivatkozva tette zsebre a befektetők pénzét. Mire érdemes feltétlenül odafigyelnünk, ha nem szeretnénk így járni? - teszi fel a kérdést az Üzlet nőknek.

Az aranybizniszbe fektetők már akkor gyanút foghattak volna, amikor a cég minden eladás után 2,6 százalékos “aranybónuszt” ígért - az arany világárfolyamának ismerői ugyanis tudhatták, hogy ekkora nyereség egyáltalán nem reális.

De nem jártak sokkal jobban azok sem, akik a 2015 - 2017 közti időszakban a Onecoin kriptovalutába fektettek. Azzal kecsegtették őket: az online pénznem hamarosan megnégyszerezheti az értékét. A Onecoin mögött azonban egy piramishálózat húzódott meg, amelyet hamarosan lekapcsoltak, és a legtöbb befektető soha nem kapta vissza a pénzét.

Nagyon fontos, hogy alaposan mérlegeljünk bármilyen pénzügyi döntést - tanácsolják a szakemberek. Mindenképp fogjunk gyanút, ha úgy érezzük, időnyomás alá helyeznek, és lehetőséget sem adnak rá, hogy magunk járjunk utána akár az üzletnek, akár az esetleges konkurenciának.

Ha például csak telefonon hajlandóak egyeztetni, és azonnali választ várnak, akkor mindenképp érdemes szkeptikusan állnunk a “kivételes lehetőséghez”. Hasonló a helyzet, ha konkrét dátum megjelölése nélkül várnak tőlünk döntést, például: “jelentkezzen két héten belül”. Ha ezt egy szórólapon olvassuk, biztosak lehetünk benne, a terjesztő nem tudhatta, mikor kerül a kezünkbe.

A digitalizáció terjedése kedvezett a csalóknak is, akik gyakran igényesen felépített weboldalak, sőt, komolynak tűnő pénzügyi referenciák mögé rejtőznek. Mindig vegyük a fáradságot, hogy utánanézzünk, az adott cégről említést tesz-e bármiféle mértékadó médium, vagy hogy a referenciákat megtaláljuk-e bárhol máshol is.

Férfi magazin / Tech magazin / Női magazin

Véleményvezér

Meddig élnek a magyarok?

Meddig élnek a magyarok?  

A várható élettartamot tekintve Szlovénia lekörözte Ausztriát.
Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo