Szerb csapat nyerte a MOL-csoport Freshhh versenyét

Szerb csapat nyerte a Freshhh 2014-et, a MOL-csoport nemzetközi olaj- és gázipari versenyét. A döntőben a négy országot lefedő öt legjobb csapatnak kellett bizonyítania tudását a MOL-csoport nemzetközi zsűrije előtt.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Freshhh élő döntőjét, a verseny harmadik és egyben az utolsó körét ma tartották Budapesten, ahol a legjobb öt csapat – kettő magyar, a másik három Pakisztánból, Lengyelországból és Szerbiából – versenyzett a fődíjért. A három legjobb összesen 20 000 euróval lett gazdagabb, illetve elnyerték a Growww-hoz, a MOL-csoport frissdiplomás programjához való csatlakozás lehetőségét. A szerb csapat bizonyult a legjobbnak, őket követte második helyen az egyik magyar csapat a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemről, míg a Varsói Egyetem diákjaiból álló lengyel csapat a harmadik helyen végzett.

„Nagyon izgatottak vagyunk; igazi megtiszteltetés, hogy megnyertünk egy ilyen komplex és erős versenyt. Ez minden bizonnyal életünk egyik legintenzívebb és legjobb élménye volt” – mondta Uros Denic, a győztes csapat kapitánya.

„A verseny fő célja a játékon kívül az, hogy karrierlehetőséget nyújtson a MOL-csoportnál, amelyhez a Freshhh egy kiváló kiindulópont” – mondja Zdravka Demeter Bubalo, a MOL-csoport emberi erőforrás igazgatója. „A MOL-csoport számára létfontosságú, hogy megtaláljuk a legtehetségesebbeket, és meggyőzzük őket, hogy járuljanak hozzá üzleti sikereinkhez. A természettudományok egyre népszerűtlenebbek manapság, a Freshhh azonban korai tapasztalatként szolgál az egyetemistáknak az iparágban tapasztalható kihívásokról. Elkötelezettek vagyunk a legtehetségesebbek fejlesztése iránt, hogy ez által a legjobb szakemberekké váljanak egy nemzetközi környezetben.”

„Nem csak a régióban, hanem Európában is hiány van olajipari mérnökökből. Általában az olajipar és ezen belül a Mol Csoport is szakemberhiánnyal küzd. Ez a program arra is segítségünkre van, hogy megtaláljuk a megfelelő utánpótlást” – mondta a Freshhh versennyel kapcsolatban kérdésünkre Orosz Vivien a Mol-csoport stratégiai HR-vezetője.

A teljes folyamat során ugyanis arról is képet kapnak a jelentkezők, hogy milyen kihívásokra számíthatnak az iparágban, így csábítóbbá válik számukra az olajipar – és a Mol Csoport. A vállalat ugyanis – habár a régióban az egyik legnagyobbnak számít – nemzetközi téren jelentőségéhez mérten kevésbé ismert. Ez a program tehát ahhoz is hozzájárul, hogy a Mol ismertebbé váljék a potenciális munkaerő körében és így a vállalatnak szélesebb „merítési” lehetősége lesz az utánpótlás terén.  „A Freshhhben résztvevőként a legjobb negyven közé került csapatok tagjainak mintegy 30 százaléka nyert felvételt a frissdiplomás Growww programunkba. A Growww program résztvevői közül pedig mintegy 80-85 százaléka marad a cégnél” – hangsúlyozta Orosz Vivien.

A versenyről
A MOL-csoport 2007 óta rendezi meg az olaj- és gázipar egyik legnagyobb nemzetközi versenyét, a Freshhh-t. A program célja a fiatal tehetségek vonzása és fejlesztése, akik a Csoport egyik legerősebb pillérét képezik. Az utóbbi hét évben 70 ország 250 egyetemének 10 000 diákja összesen 3500 csapatot alkotva versenyzett a programban. Sokan közülük ma a MOL-csoport sikeres munkavállalói a világ különböző pontjain. A MOL-csoport Freshhh és Growww programjaiért elnyerte a 2014 ERE Recruiting Excellece Award díjat a legjobb frissdiplomás program kategóriában.
Hasznos készségeket szereznek a résztvevők

„Minél többféle helyzetben zajlik a tanulás folyamata, annál jobban megragad a tudás. Ha ilyen éles, akár vizsgahelyzetben kell a tanulónak a tudásáról számot adnia, vagy más társával megoldania, annál inkább kézzelfoghatóvá, használhatóvá válik számára a tudása” – mondta kérdésünkre Derényi András az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (OFI) munkatársa.

A szakember szerint aki végigmegy ezen a folyamaton, mindenképpen profitál – még ha nem is nyert. Mivel sokféle tudást kell összehangolni, így a hallgatók abban is tapasztalatot szereznek, hogyan dolgozzanak együtt más szektorokból, más háttértudással rendelkező társaikkal. +Ez a készség a munkaerőpiacon is alapvető elvárás, így a résztvevők ilyen szinten is profitálnak a részvételből” – hangsúlyozta Derényi.

Az oktatási szakértő rámutatott, hogy a magyar felsőoktatásban az elmúlt években egyébként is beindult több pozitív folyamat az elmúlt évtizedben: az intézmények minél inkább hangsúlyt fektetnek a munkáltatók számára is hasznos készségek fejlesztésébe, a szakmai tudás átadásán kívül. „Ezen a téren a szakmai gyakorlat elsőrendű fontosságú. A szakmai gyakorlati tapasztalatok megszerzésében a nagyvállalatok partnerei a magyar egyetemeknek. Egyre több a vállalatok gyakornoki programja és egyre változatosabb a felhozatal. Több téren, mint az informatika terén a kisebb vállalatok is kapcsolatba kerültek már az intézményekkel” – mondta az OFI munkatársa.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo