A csoport nettó árbevétele 646,545 milliárdra nőt 2011-ben, amely 116 százalékos növekedés a 2010-es évhez kképest, az adózás előtti eredmény 61,368 milliárd forint, amely 167 százalékos vövekedés. Az EBITDA 105,952 milliárd forint, az adózott eredmény 45,864 milliárd forint lett. Ebből osztalékként mintegy 10 milliárdot fizet ki a cég, fejlesztésekre 30 milliárdot különít el. A tervek szerint 2012-ben a cégcsoport EBITDA száma 117 milliárd forint lesz, az adózás előtti eredmény pedig 62,4 milliárd forint lesz.
Baji Csaba vezérigazgató elmondta, hogy 2010 nyarán kezdte meg az MVM csoport új menedzsmentje működését, átvilágította a cég gazdálkodását és felszámolta a hosszú távon is veszteségforrásként szereplő tételeket. Több mint negyven milliárd forintos követelést fogalmaztak meg a hitelezők a Vértersi Erőművel szemben, amely egyébként havi egy milliárd forintos veszteséget termelt. A menedzsment csődvédelmet kért az erőműre és megegyezett a hitelezőkkel, így az erőmű jelenleg közel nullszaldósan működik.
Az MVM kisebbségi tulajdonosként 25 milliárd forinttal lép be a negyedik mobilszolgáltató üzemeltetésére alakult konzorciumba, a szolgáltató a tervek szerint már az év végén megkezdi működését. Baji Csaba kiemelte, hogy az MVM a gázkereskedelemben betöltött pozíciójának erősödésére számít és a versenyhelyzet kiélezésével várhatóan árcsökkentő hatást fejt ki. A vezérigazgató szerint pontosan ez a hatás volt tapasztalható az MVM Partner esetén, amely a kkv szektorban ért el jelentős árcsökkenést a földgázpiacon.