Feltörekvő magyar vállalkozások mutatkoztak be Moszkvában

Feltörekvő, fiatal magyar vállalkozások mutatkoztak be fejlesztéseikkel pénteken a Balassi Intézet Moszkvai Magyar Kulturális és Tudományos Információs Központjában.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Az innovatív kisvállalkozások Moszkvába mentek - Kép: SXC

A program keretében, amelynek az angol StartUp - WarmUp (Beindítás - Bemelegítés) címet adták, hat magyar cég ismertette meg az érdeklődőkkel különleges termékeit, eredeti eljárásait, amelyek többségüknek már külföldön is elismerést hozott.

Baranyi András, a magyar kulturális központ igazgatója közölte, hogy Moldován Csabának, a Leonar3Do International Zrt. képviselőjének az ötletét valósították meg. Az volt a céljuk, hogy láttassák, ma is vannak elismerésre méltó magyar találmányok, amelyek ráadásul nemcsak egy szűk tudományos kör számára érdekesek, hanem kézzel foghatóak, látványosak, élvezhetőek és a kultúra részét alkotják. A StartUp - WarmUp című rendezvény az első ilyen lehetőség volt a feltörekvő magyar innovációs cégek számára, de azt szeretnék, ha ez a kezdeményezés folytatódna más országokban, a Balassi Intézet hálózatában. Jövő tavasszal ugyanakkor Moszkvában egy újabb hasonló, de nagyobb lélegzetű rendezvényt terveznek.

Moldován Csaba, a Leonar3Do nevű, háromdimenziós virtuális környezetet tervező számítógépes programot is forgalmazó és fejlesztő cég képviselője elmondta: egy évvel ezelőtt, amikor először járt Moszkvában a termékeikkel, azzal szembesült, hogy az orosz piac hatalmas lehetőségekkel rendelkezik, de kitartás és hosszú idő kell ahhoz, hogy egy vállalkozás ebben az országban gyümölcsöző legyen. Az eltelt egy év a kutatással, előkészületekkel telt, majd csatlakoztak a Runway Budapest elnevezésű kezdeményezéshez, amelynek célja, hogy 2020-ra a magyar főváros Közép-Európa olyan központja legyen, amely összefogja a vállalkozásokat és kiközvetíti azokat Keletre vagy bárhová a világban.

Megjöttek a kitöltő programok a gazella-programhoz
Megjelent a Technológiai start-up ökoszisztéma építés tárgyú pályázat (Start-up_13) II. III. és IV. alprogram pályázatainak benyújtásához szükséges projekt adatlap, azaz a kitöltő program. A pályázatok benyújtása a II. III. és IV. alprogramokra 2013. december 2. napjától a rendelkezésre álló keret kimerüléséig, de legkésőbb 2014. december 31. napjáig lehetséges.
"Mi azt szeretnénk pimasz módon elérni, hogy Magyarországot ne csak a Rubik-kocka révén ismerjék a világban, hanem más találmányokról, fejlesztésekről is" - mondta Moldován Csaba. Hozzátette, a StartUp-kezdeményezés fontos eleme, hogy azokat a fiatalokat segítsék, akik otthon próbálnak vállalkozást indítani, sikereket elérni. "Nekünk otthon kell alkotnunk és a sikereket kell külföldre vinni, valamint a lehető legtöbb pénzt hazajuttatni" - hangsúlyozta a fiatal vállalkozó. Felhívta a figyelmet arra, hogy a következő hat évben lesz arra lehetőség Magyarországon - kormányzati támogatással -, hogy kezdő vállalkozások európai uniós pénzekhez jussanak, és azt kutatásra-fejlesztésre fordíthassák.

Sirály Péter, a februárban alapított Gourmet Garden ügyvezetője szerint konyhakerti növényeket termesztenek és helyeznek el úgynevezett önfenntartó rendszerekben, azaz palántákat szállítanak házhoz. Rég elfeledett fűszernövényeket és különlegességeket, például fahéjas bazsalikomot, csoki ízű turbolyát fejlesztettek ki. Áprilisban kötöttek szerződést a megváltozott munkaképességűek állami szervezetével, júniusban kezdtek el dolgozni, és mostanra jutottak el odáig, hogy magántőke, illetve később kockázati tőke bevonásával fejlesszenek.

A Videomapping Hungary nevű cég olyannyira nem ismeretlen Oroszországban, hogy az idén októberben a moszkvai nemzetközi fényfesztiválon 11 ország 25 csapata között első lett az Art Vision Contest épületvetítő versenyen. Gyöngyösy Balázs és Sarenczky Ákos, a háromdimenziós térvetítéssel foglalkozó cég képviselői elmondták, szolgáltatásaik iránt többen érdeklődtek a bemutatón. Oroszországon kívül más térségekben is be szeretnének törni a piacra, ugyanis elég drága technológiával dolgoznak, és Magyarországon kicsi a kereslet. Jelenleg munkáik 70 százaléka a külpiacon valósul meg. A moszkvai bemutatkozáson részt vettek a SportWavez, a Stringbike és a Ustream nevű magyar cégek is.

Van egy jó ötlete? Itt lehet hozzá a pénz!
Nagy tapasztalatú nemzetközi team vezetésével nyitja meg kapuit Budapesten az ACME Labs startup vállalkozásfejlesztő központ. A gyorsaságban, a hosszú távú, jó kapcsolatokban hisznek. Már lehet jelentkezni!

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo