Akár negyven százalékkal többet termel az egészséges munkaerő

Nemzetgazdasági szinten több száz, akár ezermilliárd forintos értéket képviselhet az egészségügyi innováció és az ebből adódó hatékonyságjavulás, illetve kedvezőbb népegészségügyi helyzet Magyarországon.

A humánerőforrás jó kondíciója akár 30-40 százalékban is hozzájárulhat a gazdasági prosperitáshoz, emellett jelentős gazdasági hasznot képvisel az innovatív eszközök használatából adódó hatékonyságjavulás is az egészségügyben. A digitalizáció a megelőzés, a motiváció és a big data-elemzések révén a személyre szabott orvoslás területén rejti a legnagyobb potenciált.

„Az innovatív technológiák alkalmazásával forradalmi változások előtt áll az egészségügy, ami a visegrádi régió és ezen belül Magyarország számára is óriási gazdasági potenciált jelent majd” – jelentette ki dr. Mikola István volt egészségügyi miniszter, a Külgazdasági és Külügyminisztérium biztonságpolitikai és nemzetközi együttműködésért felelős államtitkára a március végi think.BDPST innovációs konferenciát szervező Antall József Tudásközpont szakmai beszélgetésén.

Cunamiként közelít a technológia
Az M2M átrajzolja valamennyi iparág működési modelljét, a szereplők egymáshoz való viszonyát, az üzleti stratégiákat. Az okos kütyük új lehetőségeket teremtenek az egészségügyben is: a megelőzésben, a gyógyításban, az egészségmenedzsmentben és a beteg–orvos viszonyban. Az elmúlt pár évben hirtelen már kézzelfogható közelségbe került számtalan sci-fibe illő eszköz, ám a java még hátra van!
„Az okos eszközök rendszerszintű használata az egészségügyi folyamatok hatékonyságának javulása miatt akár évi 500 milliárd forintos megtakarítást eredményezhet nemzetgazdasági szinten – hangsúlyozta Heim Pál, a Heim Pál Alapítvány stratégiai igazgatója. – Az egészségügyi állapotuk miatt a munkából kiesők további akár 600-700 milliárd forinttal járulhatnak hozzá a nemzetgazdasághoz. A digitalizáció segít az orvos–beteg kapcsolatok javításában, erősítésében, így az orvosok valóban minőségi időt tölthetnek a betegekkel. Az így felszabaduló forrásokat az egészségügyi ellátás minőségének javítására és bérfejlesztésére lehetne fordítani.”

A modern technológiák minden lehetőséget megadnak speciális gyógyszerek és eljárások kifejlesztéséhez – mindezt a megfelelő szakmai párbeszéd, régiós együttműködés révén tudják optimálisan kihasználni az országok.

A dolgozó egészsége tényleg megéri a befektetést
Az elmúlt években emelkedett azon cégek száma, amelyek gazdaságilag is kifizetődőnek tartják a munkavállalók egészségmegőrzésének támogatását. Nem is csoda: minél egészségesebb a dolgozó, annál hatékonyabban teljesít a munkahelyén.

Véleményvezér

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo