A szövetség közleménye szerint a 45-54 éves korosztály 57 százaléka, az 55 és 64 év közöttieknek pedig a 64 százaléka úgy látja, hogy a tervezettnél tovább kell dolgoznia, mert a válság miatt a megtakarításaik veszítettek értékükből. Az összes megkérdezett körében kétharmad körüli azok aránya, akik már húztak a nadrágszíjon; 68 százalék kevesebbet költ szórakozásra, és 64 százalék ritkábban jár vendéglőbe, mint a válság előtt. 52 százalék az alapvető szükségleteit (élelem, gyógyszer, fűtés) is nehezen tudja fedezni. 38 százalék felfüggesztette a befizetéseket a nyugdíj-előtakarékossági számlájára, 17 százalék pedig már most felvette a nyugdíjas évekre gyűjtött pénzt.
A felmérést a Woefel Research kutatói készítették decemberben összesen 1097, negyvenöt éven felüli amerikai megkérdezésével. Az Egyesült Államokban nincsen kötelező nyugdíjkorhatár, csak néhány szakma - például rendőr, tűzoltó, pilóta - esetében. A munkaügyi adatok szerint 2002 és 2007 között 29 százalékkal nőtt az 55 éves vagy magasabb korú alkalmazottak száma, és 2016-ig a szakértők további 46 százalékos növekedésre számítanak.
Munkaerőhiány
A statisztikák szerint a 65 éven felüli korosztályban a munkaviszonyban állók aránya a kilencvenes évek vége és 2007 között 12 százalékról 16 százalékra emelkedett.
Az AARP egy másik felmérése szerint egyébként a gyors elöregedés miatt a világ hét legfejlettebb ipari országában rövid időn belül elkerülhetetlen lesz a nyugdíjkorhatárt átlépők további foglalkoztatása, ellenkező esetben munkaerőhiány lesz és jelentősen megemelkednek a munkaköltségek. A hét országban elvégzett felmérés szerint az idősebb korosztály átlagosan öt évig szeretne még dolgozni a nyugdíjkorhatár elérése után. 40 százalékuk azonban úgy véli, a vállalatok vonakodnak idősebb embereket fölvenni, 60 százalék pedig úgy nyilatkozott, hogy már érte diszkrimináció a kora miatt.