Természetesen nemcsak kerékpárral, hanem monociklivel, triciklivel, tandembiciklivel, bringó hintóval, gördeszkával és görkorcsolyával is felvonultak a résztvevők. A több városban tartott demonstrációt nem zavarta meg semmi, bár a budapesti esemény csak késve tudott elindulni, mert egy férfi felmászott a Lánchíd tetejére, így amíg a tűzoltók le nem szedték, addig a rendőrség nem engedte át a tömeget.
A vidéki városokban, így Debrecenben, Miskolcon és Székesfehérváron is több százan vonultak az utcára, az utóbbi városban a település közlekedésügyi bizottságának elnöke ígéretet tett, hogy a jövőben több figyelmet fordítanak a kerékpárutak kialakítására.
A felvonulók folytatva a három éve meghirdetett harcot, a várost érő forgalmi terhelés, valamint a szmog csökkenéséért demonstráltak. Ennek megfelelően a felvonulók szeretnék, ha bővítenék a hazai kerékpározási lehetőségeket, így több bicikliút épülne a városokban, amivel emelkedhetne a kerékpárral közlekedők aránya.
Van hova fejlődni, hiszen egy nemrég készült osztrák felmérés szerint nyugati szomszédainknál csaknem 190 ezren tekernek minden nap, ami harminc százalékos fejlődés 2001 óta. Az adat azt jelenti, hogy nagyjából minden huszadik osztrák foglalkoztatott pattan kerékpárja nyergébe reggelente, hogy dolgozni induljon. A munkahelyre biciklizők aránya Vorarlberg tartományban a legmagasabb, ott gyakorlatilag minden tizedik foglalkoztatott két keréken érkezik munkahelyére. A "legkényelmesebbek" ebből a szempontból a bécsiek, közülük csak 2,7 százalék közlekedik kerékpáron. Ezek az adatok az Osztrák Közlekedési Klub (VCÖ) szakértője szerint azt jelentik, hogy évente 31500 tonnával kevesebb széndioxid jut a levegőbe, mintha az érintettek kocsival járnának dolgozni.