A torna mezőnye több érdekességet is ígért. A Magyar Országgyűlés Labdarúgó Válogatottja (röviden Országgyűlés) címvédőként érkezett a torna helyszínére, az ELMŰ sportcsarnokba. A Magyar Színészválogatott (Színészek) és a Magyar Újságírók Válogatott (Újságírók) egymás közötti mérkőzéseinek több évtizedes múltja van. Bizonyára sokan emlékeznek a SZÚR-okra a Népstadionban, amelyeket 70-80 ezer néző előtt játszottak a 70-es években. Az Üzletemberek Válogatottja (Üzletemberek) pedig egyszer nyert, több alkalommal pedig dobogós helyezést ért el a jogelőd TOP Kupákon.
A Csúcs Kupa nem akármilyen mérkőzéssel kezdődött. Az Újságírók már 2-0-ra vezettek az első félidőben, onnan egyenlített az Országgyűlés, így 2-2 lett a vége.
A futball olykor kegyetlen játék. Elég, ha egy csapat 2 percig nem koncentrál, vagy peches gólt kap, illetve egy-egy egyéni hiba miatt kap gólt. Így jártak az Üzletemberek és a Színészek is. Előbbiek 4:1-re kaptak ki a Színészektől, míg a Színészek 6-2-re az Országgyűléstől. Az eredmények túlzóak voltak, nem tükrözték, hogy mennyire kiélezett, küzdelmes meccseket láthattak a nézők.
Az Üzletemberek és az Újságírók mérkőzése döntőnek ígérkezett abból a szempontból, hogy melyik csapat maradhat versenyben az első két helyért. A mindvégig szoros találkozón a második félidő végén lőtt harmadik góllal (végeredmény: 3-1) az Üzletemberek számára maradt nyitva az út akár a tornagyőzelem felé. Persze ahhoz, hogy valóban esélyük legyen megnyerni a kupát, a következő mérkőzésen győzniük kellett az Országgyűlés ellen. Azon a meccsen hamar elszállt ez a lehetőségük, mert az Országgyűlés már az első félidőben jelentős, 3-0-ás vezetésre tett szert. A 4-1-es végeredmény azt jelentette, hogy az Országgyűlés megnyerte a tornát. A SZÚR volt az utolsó meccs, amelynek kimenetelétől függően az Újságírók győzelem esetén lehettek volna másodikak, minden más esetben negyedikek. A Színészek vereség esetén a negyedik, minden más esetben a második helyre pályázhattak. A Színészek 7-2-re győztek, így alakult ki a Csúcs Kupa végeredménye: 1. Országgyűlés, 2. Színészek 3. Üzletemberek 4. Újságírók.
A torna gólkirálya: Vecsei Miklós (Színészek) lett. A csapatok legjobb játékosai lettek: Csampa Zsolt (Országgyűlés), Laklóth Péter (Színészek), Istenes Bence (Újságírók), dr. Bánfi László (Üzletemberek).
A díjakat Csampa Zsolt a Parlament SE elnöke, Forgács István tornaigazgató, Demcsák Lajos a Piac&Profit kiadói igazgatója, Nemes Ivó a Kayser Automotive Hungária Kft. ügyvezető igazgatója adták át Tamás Gyula kapuslegenda társaságában. Tamás Gyula a DVTK és a Vasas 11-szeres válogatott, magyar bajnok és kupagyőztes kapusa, aki kapusedzője volt a Japán és az iraki válogatottnak, Ausztriában a Casino Salzburgnak, itthon a magyar olimpiai, és a felnőtt válogatottnak, valamint a Vasasnak, az Újpestnek, a Zalaegerszegi TE-nek, a Videotonnak, a Felcsút SC-nek.
Főtámogatók:
Hunguest Hotels Zrt.
E.ON Energiaszolgáltató Kft.
KAYSER Automotive Hungária Kft
Porsche Hungária Kft
Budapesti Elektromos Művek Nyrt.
Horfer Serleg Kft.
Médiatámogató: Piac és Profit Üzleti Magazin és a Mix Magazin
Az esemény szervezője:
Parlament SE és a
HGS PR Ügynökség